Ciekawe wydarzenia w żłobku - Rok szkolny 2013-2014

 • Przedstawienie teatralne „Gdybym był Piratem”

  8 sierpnia zaprosiliśmy nasze Maluszki na przedstawienie teatralne pt. „Gdybym był Piratem”. Dzieci poznały uroki życia na okręcie, za którego sterem stała Hortensja Bajolita. Były świadkami prawdziwej bitwy morskiej, poznały niezwykłe historie o piratach i nauczyły się, że przyjaźń jest największym skarbem na świecie.

  Wakacyjne warsztaty przyrodnicze

  Na temat:

  – „Kto pasuje na domowego zwierzaka

  Pan Roman tym razem na warsztaty przyrodnicze pt. „Kto pasuje na domowego zwierzaka” przyniósł zwierzątka, które można trzymać w domu. Dzieci podziwiały afrykańskiego wija olbrzymiego, żółwia lądowego i wodnego, króliczki, świnkę morską i miniaturową świnkę wietnamską. Zajęcia zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie, tym bardziej, że mogły dotknąć wszystkie zwierzątka .

  Przedstawienie teatralne „Zaczarowany Kapturek”

  16 czerwca zaprosiliśmy nasze Maluszki na przedstawienie teatralne „Zaczarowany Kapturek” w wykonaniu aktorów Teatru Animacji Falko Show. Wszyscy znają tą bajkę, ale nie wszyscy wiedzą jak można ją wyczarować. W opowieści pojawił się magik, sztukmistrz nad sztukmistrzami, który wyczarował ze swojego magicznego teatru jej bohaterów tj. wilka, babcię, myśliwego, mamę i dziewczynkę zwaną Czerwonym Kapturkiem. W tej bajce Czerwony Kapturek to leniwa i nieposłuszna dziewczynka, która dzięki czarom sztukmistrza zmieniła się w miłe i pomocne dziecko.

  „W naszym ogródeczku” – zajęcia edukacyjne

  Wiosna to wspaniała pora roku, która przynosi nam mnóstwo darów. Najwspanialszym darem wiosennego ogrodu są warzywa – wszyscy wiemy, że mają mnóstwo witamin, są smaczne i bardzo zdrowe. Nasze Słoniątka postanowiły zasmakować wiosennych nowalijek. Porównywały ich kolor, zapach, kształt oraz smak.

  Powitanie Pani Wiosny u Maluszków

  Nasze najmłodsze dzieci także żegnały Panią Zimę i witały Panią Wiosnę. Słoniątka odwiedził również Pan Bocian, który obserwował nasze Maluszki, chcąc zobaczyć jak przygotowują się na nadejście wiosny.

  Bal Karnawałowy „Wesołe zabawy na łące” w Żłobeczku

  14 lutego na Bal Karnawałowy przybyły biedroneczki, motylki, pszczółki, koniki polne i pozostałe zwierzątka żyjące na łące. Naszą kolorową łąkę odwiedziły również księżniczki, elfy, supermani i inne postacie bajkowe. Maluchy tańczyły, a nawet łowiły ryby w strumyku. Było pięknie i kolorowo i bardzo wiosennie .

  Spotkanie Świętego Mikołaja z naszymi Maluszkami

  Dla dzieci z naszego Żłobeczka już od rana był to wyjątkowy dzień, ponieważ swoją wizytę zapowiedział Święty Mikołaj. Maluszki niecierpliwie nasłuchiwały dźwięku dzwonka, który poprzedza pojawienie się tego miłego gościa. Kiedy wreszcie przyjechał w towarzystwie Śnieżnej Wróżki, przywiózł ze sobą worek prezentów, zimę i pierwszy śnieg. Każde dziecko z rąk Świętego Mikołaja otrzymało bardzo edukacyjny, piękny prezent – drewnianą układankę. Po rozdaniu prezentów, w trakcie wspólnej, rozśpiewanej zabawy ze Śnieżną Wróżką i Mikołajem wszystkim udzieliła się magia nadchodzących Świąt.

  Andrzejki u Maluszków

  Wróżka Marlena w ostatnim tygodniu listopada czarowała i wróżyła wraz z naszymi Maluszkami. Było zdmuchiwanie świeczek przez słomki, wrzucanie pieniążków do wody, wybieranie różnych przedmiotów z czarodziejskiego worka oraz wróżenie przyszłych zawodów .

  Przedstawienie teatralne pt. „Na jesiennym liściu”

  Bajka o dwóch Skrzatach, które chcą zatrzymać odchodzące lato. Jeż, Misio i Żaba bezsku- tecznie próbują przekonać je, że jesień jest również piękną porą roku. Dopiero osobiste spotkanie z Panią Jesienią sprawia, że Skrzaty uwierzą swoim przyjaciołom.

  Haloween w Żłobku

  W tym dniu wszystko w naszym Żłobku było pomarańczowe – i nasze Słoniątka również były ubrane z przewagą tego koloru. Dzieci oglądały, dotykały, wąchały i turlały dynię. Były harce, tańce, zabawa, oraz przepyszne smakołyki – w myśl powiedzenia „cukierek albo psikus”