Ciekawe wydarzenia w żłobku - Rok szkolny 2016-2017

 • Przedstawienie teatralne pt. „Roszpunka”

  11 sierpnia nasze Maluszki z ogromnym zainteresowaniem i radością obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Roszpunka”

  Zajęcia przyrodnicze

  Z Panem Romanem Persona każde przyrodnicze zajęcia są fantastyczne. Tym razem dzieci poznały przedstawicieli świata zwierząt z różnych zakątków kuli ziemskiej.

  Zajęcia edukacyjne

  Zabawy z chustą animacyjną Klanza

  Zabawy na placu zabaw

  Jak tylko pogoda dopisuje, nasze Maluszki dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu świetnie się bawiąc :).

  Przejażdżka na kucykach

  Raz w miesiącu przyjeżdżają do naszych Maluszków kucyki, radości nie ma końca!

  Przedstawienie teatralne pt. Przygody Niebieskiego Smoka

  7 lipca zaprosiliśmy nasze Dzieci na przedstawienie teatralne pt. „Przygody niebieskiego smoka”, jak widać podobało się nie tylko naszym Maluszkom 😉

  Zajęcia z języka angielskiego

  Maluszki z naszego Żłobka uwielbiają zajęcia z języka angielskiego i uwielbiają Panią Anię. Bardzo ekspresyjnie śpiewają swoje ulubione piosenki:”Underwater song„, „Little rabbit sleeping, five little monkeys„, czy „10 Little Elephants” :).

  Zabawa na placu zabaw

  Nasze Maluszki dostały mnóstwo prezentów na Dzień Dziecka. Nadszedł wreszcie dzień kiedy mogliśmy je wszystkie wypróbować. Było świetnie, zabawom nie było końca .

  Przedstawienie teatralne „O Kasi, Skrzacie i gąsce”

  Ostatnio zaprosiliśmy nasze Maluszki na przedstawienie teatralne „O Kasi, Skrzacie i gąsce”. Na leśnej polanie Kasia pasie gąskę. Skrzat Śmieszek prosi Kasię o nazbieranie dla niego jagód. Podczas nieobecności pastereczki przebiegła lisica porywa gąskę. Skrzat robi wszystko, co w jego mocy, żeby odzyskać zgubę. Pomaga mu w tym mądry jeżyk. Sprytny Śmieszek ratuje gąskę z rąk podstępnej lisicy.

  Warsztaty Przyrodnicze „Wiosna ma buzię radosną”

  Nasze Maluszki, uwielbiają Pana Romana, jego zwierzątka i jego opowieści. Ostatnie warsztaty przyrodnicze były pełne wiosny, gdyż ich tematem była „Wiosna ma buzie radosną”. W naszym przedszkolu Na naszym przedszkolu pojawiły się małe kurczaczki i kaczuszki, króliki. Dzieci oglądały i porównywały jajka różnych ptaków, tych małych i tych dużych, głaskały kurczaczki i kaczuszki oraz sprawdziły jak miękkie jest futerko królika.

  Koncert Wielkanocny

  Specjalnie dla naszych Maluszków odbył się ciekawy koncert, pt. „Jajko, kura, Alleluja”. Był to piękny i klimatyczny występ o tradycjach świątecznych przy dźwiękach gitary.

  Powitanie Wiosny

  21 marca był dniem pełnym zabaw i wiosennych niespodzianek przygotowanych przez naszego specjalnego gościa. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i czarowaliśmy by Pani Zima poszła na dobre. Po takim powitaniu, musi ona już zostać z nami do lata 🙂

  Czerwony Dzień

  W tym dniu kolorem królującym był czerwony, dzieci spędziły ten dzień bardzo radośnie, nie zabrakło też atrakcji takich jak śmieszne,przyjacielskie zdjęcia, poczta walentynkowa i specjalne zajęcia taneczne.

  Bal karnawałowy „W bajkowej krainie”

  20 stycznia Nasze maluszki wspaniale bawiły się podczas balu karnawałowego „W bajkowej krainie” . Każde dziecko było tematycznie przebrane, był to czas dobrej zabawy i tańców, a na koniec wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.

  Warsztaty przyrodnicze pt. „Egzotyczne czy domowe. Poznajemy ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki”.

  Dzieci podczas warsztatów dowiedziały się jakie są różnice między płazami i gadami, ptakami i ssakami i dlaczego ryby nie lubią podróżować.Mogły zobaczyć jak wyglądają m.in rzekotka, traszka czy jaszczurka.

  Zabawy naszych maluchów na śniegu

  Nasze maluchy bardzo lubią bawić się na śniegu, dzięki iście zimowej i śnieżnej aurze.

  Spotkanie z aktorem Panem Stanisławem Jaskułką

  Nasze Maluszki odwiedził Aktor Pan Stanisław Jaskułka, było bardzo barwnie i ciekawie.

  Świąteczna Sesja

  9 grudnia Nasze maluszki odwiedził Pan Fotograf i pięknie zapozowały do świątecznych zdjęć.

  Powitanie choinki i uroczyste zapalenie lampek

  Nasze maluszki uroczyście powitały choinkę i zapaliły na niej lampki.

  Mikołajki u naszych maluszków

  5 grudnia do Maluszków przybył Święty Mikołaj i Pani Choinka , było dużo uśmiechu i radości oraz czas na pytania do świętego Mikołaja.

  Zabawa Haloween

  28 października Nasze maluszki brały udział we wspaniałej zabawie z okazji obchodów halloween pt. „Harry Potter Feast”. W pięknych, halloweenowych przebraniach, w blasku świec i towarzystwie czarodziejów i czarownic, mogły zgłębić tajniki magii i latania na miotle. Było dużo zabawy i uśmiechu, a także nie zabrakło charakterystycznych dla tego dnia cukierkowych psikusów.

  Spotkanie z kucykami

  14 Listopada nasze Maluszki odwiedziły ich ulubione kuce. Mogły one zrobić kilka okrążeń dookoła padoku, a na koniec odwdzięczyć  się kucom pysznym smakołykiem.

  Zajęcia przyrodnicze „Co nam Pani Jesień niesie”

  W październiku nasze Maluszki odwiedził przyrodnik Pan Roman Persona, który opowiedział dzieciom o warzywach i owocach na jesiennym straganie. Dzieci oglądały świeże, kolorowe warzywa i owoce oraz wysłuchały wiersza J. Tuwima „Na straganie”

  Zajęcia przyrodnicze „Od robaka do ślimaka”

  Nasze Maluszki wzięły udział w pierwszych cyklicznych zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez Pana Romana Persona. Pan przyrodnik opowiedział dzieciom o bezkręgowcach. Pozornie dla nas dużych, mało zauważalny świat tych drobnych zwierzątek, postrzeganych głównie jako szkodniki i nieproszeni goście dla dzieci jest światem fascynujących poszukiwań i odkryć.