-
Szkolenie – pierwsza pomoc dla dzieci
Czy wiecie Państwo, że gdyby co 10 mieszkaniec Ziemi, umiał udzielać pierwszej pomocy, rocznie udałoby się uratować MILION LUDZI? To był ważny dzień dla naszych Nauczycieli – właśnie tego dnia odbyło się szkolenie, dotyczące pierwszej pomocy. Nauczyciele dowiedzieli się jak skutecznie reagować w najczęstszych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, w jakich znaleźć się mogą dzieci. To m.in. zadławienia, oparzenia, urazy głowy i kończyn, gorączka, drgawki, zatrucia, czy duszności. Nauczyli się także co robić w sytuacji, gdy maluch straci przytomność oraz w praktyce opanowali zasady reanimacji niemowląt i dzieci. To szczególnie ważne nawet wtedy, gdy opiekunowie odbyli kurs pierwszej pomocy osobom dorosłym – techniki i ogólne zasady udzielania pierwszej pomocy różnią się bowiem w zależności od wieku poszkodowanego.
-
Szkolenie
Niedawno odbyło się szkolenie, na którym nie mogło zabraknąć naszych Nauczycieli . Tematem szkolenia było: „Sprawne ręce – ćwiczenia i zabawy wspierające rozwój grafomotoryczny dzieci”. Organizatorem szkolenia był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Supernauczyciel”. Dziękujemy za tą dużą dawkę wiedzy, która została przekazana w profesjonalny sposób.
-
Szkolenie – pedagogika zabawy
Nasza kadra ciągle się dokształca . Ostatnio Pani Paulina i Pani Ania uczestniczyły w szkoleniu „Pedagogika zabawy – radość z współdziałania”, który poprowadziła Elżbieta Hornowska – prezes Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Źródłem inspiracji do powstania metody KLANZY była przede wszystkim pedagogika zabawy, która jest symboliczną nazwą poszukiwań rozwiązań metodycznych, ułatwiających proces uczenia. Celem pedagogiki zabawy jest dostarczenie prowadzącemu grupę rozmaitych pomysłów, umożliwiających mu świadomą, kreatywną, pobudzającą do twórczych rozwiązań pracę z uczestnikami grupy. Podczas szkolenia zaproponowane zostały działania dające członkom grupy możliwość rozwoju w atmosferze zaufania, wzajemnej akceptacji, bez względu na umiejętności.
-
Warsztaty z integracji sensorycznej dla Rodziców naszych Dzieci
9 stycznia w naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty dla Rodziców, którzy chcieli dowiedzieć się co to jest integracja sensoryczna i jakie ma znaczenie dla rozwoju dziecka, lepiej rozumieć potrzeby swojego dziecka aby stwarzać mu sprzyjające warunki rozwoju, poznać najczęstsze objawy zaburzeń SI u dzieci w wieku przedszkolnym oraz posłuchać jak wygląda diagnoza i terapia.
-
12 forum Wychowania Przedszkolnego. Święto radości, życzliwości, siły i odwagi bycia.
Cóż to było za wzmocnienie…tak powiedziała nasza Pani Ania nauczyciel-wychowawca, która uczestniczyła w 12 Forum Wychowania Przedszkolnego w Krakowie. To były piękne, edukacyjne trzy dni pod czujnym okiem i mądrym słowem niesamowitych pedagogów, psychologów, muzyków, artystów plastyków, ludzi z ogromną pasją, tj. Edyta Gruszczyk -Kolczyńska, Ewa Zielińska, Jacek Tarczyński, Karolina Turek czy Kingi Łapot – Dzierwy.