Organizacja

 • Jak działa żłobek

 • Do Żłobka przyjmujemy dzieci w wieku od osiemnastu miesięcy.

  Dni i godziny otwarcia 

  Żłobek czynny jest w godzinach 7:00–18:00 od poniedziałku do piątku przez cały rok, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.

  Żłobek pełni dyżur w okresach przerw szkolnych: bożonarodzeniowej oraz w długie weekendy.

  W okresie wakacji czas pobytu dzieci w Żłobku wypełniony jest wieloma atrakcyjnymi zajęciami. 

 • Liczebność grup

  Liczba dzieci w grupie wynosi maksymalnie 15. Jest to optymalna liczebność grupy, która z jednej strony jest na tyle mała, by wychowawca był w stanie nawiązać indywidualny kontakt z każdym dzieckiem, z drugiej zaś na tyle liczna, by dzieci wchodząc w różnorodne interakcje z innymi dziećmi miały możliwość nauczyć się współżycia w grupie. Grupę żłobkową tworzą dzieci w wieku od półtora roku.

  Odpoczynek

  Maluszkom zapewniamy drzemkę w miarę indywidualnych potrzeb. Czas odpoczynku uprzyjemnia muzyka relaksacyjna, słuchowiska oraz bajki czytane przez wychowawców.

  Plac zabaw

  W trosce o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci staramy się, by nasze dzieci spędzały jak najwięcej czasu na placu zabaw. W ramach czasu przeznaczonego na zabawy swobodne dzieci mogą korzystać z wielu zabawek znajdujących się na naszym placu zabaw: zadaszonej piaskownicy, huśtawki, bujaków sprężynowych, domku, zjeżdżalni. Proponowane w naszym Żłobku zróżnicowane i wszechstronne formy aktywności ruchowej promują od najmłodszych lat aktywny styl życia, rozwijają sferę emocjonalną, poszerzają doświadczenia dzieci, kształtują ich pomysłowość i wyobraźnię.

 • Organizacja dnia

 • 7:00 – 9:00 schodzenie się dzieci, zabawy swobodne, zabawy indywidualne i grupowe, zabawy ruchowe
  9:00 – 9:30 śniadanie

  9:30 – 10:00

  zajęcia dydaktyczne wynikające z autorskiego programu „Moje Najmłodsze Cudowne Lata”

  10:00 – 10:30 Kolorowe zabawy muzyczno-ruchowe z chustą animacyjną Klanza, zajęcia umuzykalniające prowadzone metodą E. E. Gordona, zabawy paluszkowe i dźwiękonaśladowcze, dziecięce masażyki, zabawy w kącikach zainteresowań
  10:30 – 11:30 zabawy na świeżym powietrzu
  11:30 – 12:00 ”Let’s play together” język angielski (wtorek, środa), zajęcia muzyczno-twórcze MUZAKI (poniedziałek)
  12:00 – 12:30 obiad
  12:30 – 14:30 odpoczynek poobiedni – kołysanki, usypianki
  14:30 – 14:45 podwieczorek
  14:45 – 15:20 zajęcia prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
  15:20 – 16:30 zabawy na świeżym powietrzu/”Let’s play together” język angielski (poniedziałek, czwartek)
  16:30 – 16:45 drugi podwieczorek
  16:45 – 18:00 czytanie bajek, zabawy swobodne, zabawy paluszkowe i dźwiękonaśladowcze, wierszyki na dziecięce masażyki – według metody prof. M. Bogdanowicz, rozchodzenie się dzieci

   

 • Posiłki

 • W naszym Przedszkolu dzieci otrzymują codziennie pięć posiłków:

  • 8:30 śniadanie
  • 10.00 drugie śniadanie
  • 12:00 obiad
  • 14:30 podwieczorek
  • 16:30 drugi podwieczorek
 • Jadłospis układany jest przez dietetyka, który dba o to, aby potrawy serwowane naszym Maluszkom posiadały wszystkie składniki konieczne do zdrowego rozwoju dzieci oraz miały odpowiednią ilość kalorii. Uwzględniamy potrzeby żywieniowe dzieci alergicznych. Rodzice mogą zapoznać się z jadłospisem na naszej tablicy żywieniowej.

  Wszystkie posiłki przygotowywane są w naszej własnej kuchni! Wiemy, jak ważne jest dla Państwa bezpieczeństwo i najwyższa jakość przygotowywanych potraw. W naszym Żłobku wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom. Kuchnia wyposażona jest w nowoczesny i profesjonalny sprzęt gastronomiczny, w tym piec konwekcyjny, dający możliwość codziennego wypieku świeżego pieczywa oraz przyrządzania dietetycznych potraw na parze.

  W naszej placówce nie zmuszamy dzieci do jedzenia, natomiast staramy się je umiejętnie do tego zachęcać. Staramy się także wprowadzać dzieci w świat kultury związanej ze spożywaniem posiłków (np. używanie sztućców, serwetek, odpowiednia pozycja przy stole).

   

  Zobacz aktualny jadłospis

   

 • Rodzice w żłobku

 • Żłobek Moje Cudowne Lata jest zawsze otwarty dla rodziców, a ich pomoc i zaangażowanie są wysoko cenione. Zachęcamy rodziców, aby w miarę swoich możliwości czasowych aktywnie uczestniczyli w życiu naszego Żłobka. 

  W Żłobku Moje Cudowne Lata rodzice mają możliwość codziennej rozmowy z wychowawcą o tym, co działo się z ich dzieckiem danego dnia, o jego radościach i troskach. 

  Kilka razy w roku rodzice lub inni bliscy dzieci zapraszani są do Żłobka, aby wspólnie z dziećmi świętować różne okazje.