Ciekawe wydarzenia w żłobku - Rok szkolny 2015 - 2016

 • Przedstawienie teatralne pt. „O skrzacie, Kasi i gąsce”

  1 lipca zaprosiliśmy nasze Maluszki na przedstawienie teatralne pt. „O skrzacie, Kasi i gąsce” w wykonaniu teatru DurMoll. Podczas gdy na leśnej polanie Kasia pasie gąskę, skrzat Śmieszek prosi ją o nazbieranie dla niego jagódek. Podczas nieobecności pastereczki przebiegła lisica porywa gąskę. Skrzat robi wszystko co w jego mocy żeby odzyskać zgubę. Pomaga mu w tym mądry jeżyk. Sprytny Śmieszek ratuje gąskę z rąk podstępnej lisicy.

  Zajęcia logopedyczne z naszymi Maluszkami

  Podczas prowadzonych zajęć Pani Łucja stara się połączyć naukę z zabawą. Pani Łucja to czarodziejka logopedii. Nasze Maluszki uwielbiają jej zajęcia. Zawsze jest dużo pracy i mnóstwo uśmiechu .

  Poznajemy pracę Strażaka

  Maluszki z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o odpowiedzialnej i trudnej pracy Strażaka. Zapoznały się również z akcesoriami panów Strażaków. Nie zabrakło też przestróg przed nierozważnymi zabawami i ich skutkami.

  Wielkanocny koncert pt. „Jajka malowane”

  14 marca zaprosiliśmy Maluszki na piękny i ciekawy koncert świąteczny pt. „Jajka malowane” w wykonaniu Patrycji Lipińskiej dla dzieci. Dzieci poznały tradycje związane ze świętami wielkanocnymi, usłyszały rodzinne historie i zostały zaproszone do wspólnego śpiewania świątecznych piosenek.

  Przedstawienie teatralne pt. „Bajka kosmiczna, czyli bajka nie z tej ziemi”

  19 lutego zaprosiliśmy nasze Maluszki na przedstawienie teatralne pt. „Bajka kosmiczna, czyli bajka nie z tej ziemi” w wykonaniu „Teatru dobrego serca”. Komandor Start marzy o spotkaniu z ufoludkami – właśnie planuje ucieczkę z zaśmieconej Ziemi na planetę Vita. Chce zabrać ze sobą swojego niezastąpionego robota Astrę 5, który bardzo pragnie mieć serce. Jednak nieoczekiwanie na podwórku Marcela i Kornelii pojawiają się „obcy przybysze”! Kornelia i Start bardzo zmienią się po spotkaniu z UFO – oczywiście na lepsze!

  „Walentynkowy, czerwony Dzień” w Żłobeczku

  „Walentynkowy, czerwony Dzień” to dzień przyjaźni i koleżeństwa. W tym dniu kolorem królującym w naszym Żłobeczku był kolor czerwony. Odbyły się konkursy, tańce, było dużo śmiechu i dobrej zabawy .

  Zabawy w sali ruchowej

  Maluszki uwielbiają naszą salę sportową. Można się na niej porządnie wyszaleć .

  Bal karnawałowy „W krainie Minionków” w Żłobeczku

  29 stycznia zaprosiliśmy Maluszki na Bal Karnawałowy pt. „W Krainie Minionków”. W tym dniu nie zabrakło dobrej zabawy, uśmiechu dzieci i wspólnych tańców. Bal Karnawałowy zakończono pamiątkowymi zdjęciami.

  Zabawa swobodna „W lekarza”

  Tym razem każdy mógł być lekarzem. Leczyliśmy i sprawdzaliśmy co do czego się przydaje. Trochę praktyki podczas zabawy.

  Zajęcia umuzykalniające Gordonki

  Metoda umuzykalniania dzieci wg teorii profesora Gordona udowadnia, że dzieci mają wrodzone zdolności muzyczne. Stymulowanie rozwoju muzycznego dziecka odbywa się głównie za pomocą śpiewu. Muzyka, granie i śpiewanie stają się dla dzieci czystą przyjemnością.

  Gimnastyka ogólnorozwojowa

  Gimnastyka ogólnorozwojowa dla dzieci to zajęcia zwiększające sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Zajęcia rozwijają zręczność, refleks, spostrzegawczość, poprawiają kondycję fizyczną, a także korzystnie wpływają na ogólny rozwój dziecka, wzmacniają organizm jak również kształtują prawidłową postawę.

  Spotkanie z kucami

  15 stycznia w ramach cyklicznych spotkań, odwiedziły nas kuce.  Maluszki bardzo lubią te krótkie przejażdżki, a kuce bardzo lubią jak dzieci im dziękują smakołykami .

  Dokarmiamy ptaki

  O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze Maluszki. W przedszkolnym ogrodzie mają do dyspozycji piękne karmniki, które uzupełniają ptasimi smakołykami 

  Zimowe zabawy na śniegu

  Zima sypnęła w końcu śniegiem. Staramy się jak najlepiej wykorzystać czas gdy jesteśmy na świeżym powietrzu .

  Prezenty od Świętego Mikołaja

  Nasze dzieci musiały być bardzo grzeczne w tym roku, bo Mikołaj obsypał nas całą furą prezentów. Bardzo pięknie dziękujemy Mikołajowi i wszystkim dobrym skrzatom.

  Zimowa sesja zdjęciowa

  Spotkanie Świętego Mikołaja z naszymi Maluszkami

  Dzieci z naszego Żłobeczka już od rana nie mogły się doczekać wizyty Świętego Mikołaja. Maluszki niecierpliwie nasłuchiwały dźwięku dzwonka, który poprzedza pojawienie się tego miłego gościa. Mikołaj przyjechał w towarzystwie pięknej Śnieżynki. Odpowiadał na wszystkie zadawane pytania, wysłuchał przygotowanych na tą okazję wierszyków i piosenek. W trakcie wspólnej, rozśpiewanej zabawy ze Śnieżynką i Mikołajem wszystkim udzieliła się magia nadchodzących Świąt .

  Uroczyste zapalenie lampek na choince

  7 grudnia uroczyście zapaliliśmy lampki na naszej cudnej choince przystrojonej świątecznymi ozdobami.

  Bawimy się w pocztę

  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy Maluszek przyszedł ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Święto Pluszowego Misia co roku obchodzimy bardzo hucznie. W krainie Pluszowego Misia dzieci uczestniczyły w misiowych zabawach, konkursach, zagadkach i wesołych pląsach .

  Dyniowy bal w żłobku

  Z tej okazji wszystkie dzieci z naszego żłobka ubrały się na kolor pomarańczowy i na ten czas żłobek zamienił się w dyniową krainę. Nasze Maluszki spotkały się wspólnie w sali, gdzie zostały zapoznane z pochodzeniem i właściwościami odżywczymi dyni. Nie zabrakło konkursów i zabaw …oczywiście dyniowych Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieciom strojów

  Przedstawienie teatralne pt. „Baśniowy pokoik”

  2 października odwiedził nasze Maluszki Teatr Dobrego Serca, ze swoim magicznym występem pt. „Baśniowy pokoik”. Baśniowy pokoik – to wielkie marzenie niepoprawnego Pieska, który porzucił rodzinną budę i kochającego tatę, by zdobyć pierwszą nagrodę na wystawie psów w Mieście Róż.

  Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu z naszymi Maluszkami

  Zabawa na świeżym powietrzu to samo zdrowie. Nasza Pani Ola, prowadząca zajęcia sportowe zawsze o tym pamięta. W ładną pogodę nasze Maluszki chętnie spędzają dużo czasu na wspaniałej zabawie na naszym placu zabaw.

  Zajęcia z rytmiki u Maluszków

  Nasza rytmika jest pełna muzyki, tańca i świetnej zabawy .

  Gordonki z naszymi Maluszkami

  Nasze Maluszki fantastycznie się bawią na zajęciach umuzykalniających metodą E.E. Gordona. Muzyka, granie i śpiewanie to bardzo miło spędzony czas .

  Dzień z kucykiem

  We wrześniu przybyły do nas kucyki wraz ze swoimi opiekunami w ramach cyklicznej przejażdżki na kucyku. Oprócz kilku okrążeń dookoła padoku, nasze Maluszki mogły podziękować kucom za przejażdżkę jednym z ich ulubionych smakołyków.

  Koncert muzyczny pt. „Bezpieczna droga do przedszkola”

  11 września nasze Maluszki obejrzały koncert muzyczny pt. „Bezpieczna droga do przedszkola” w wykonaniu artystki Pani Patrycji Lipińskiej. Dzieci poznały różne zwyczaje przedszkolne, ciekawostki o znakach drogowych i bezpiecznej drodze do przedszkola.