Ciekawe wydarzenia w przedszkolu - Rok szkolny 2015 - 2016

 • Warsztaty przyrodnicze „Zwierzęta z czterech stron świata”

  19 sierpnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez Pana Romana Persona. Dzieci obejrzały przedstawicieli świata zwierząt z różnych zakątków kuli ziemskiej. Poznały między innymi olbrzymie ślimaki z Afryki, rzekotkę australijską, myszki z japoni i królika europejskiego.

  Nowe wyposażenie oraz prace modernizacyjne na placu zabaw

  Nasze zabawki na placu zabaw przeszły rewitalizację i teraz znów wyglądają jak nowe. W tylnej części placu powstała duża altana, która będzie nam służyć do zajęć i do zabawy w dni słoneczne i deszczowe.

  Wymiana folii UV

  Dbając o wizerunek placówki wymieniliśmy folie UV na oknach i drzwiach naszego budynku.

   

  Nowe zabawki na placu zabaw

  Nasze Przedszkolaki uwielbiają spędzać czas w naszym ogrodzie. Mają tam mnóstwo fantastycznych zabawek. W pierwszym dniu wakacji dla naszych Przedszkolaków przygotowaliśmy nowe, ciekawe, sportowe atrakcje na placu zabaw: kosz do koszykówki i ławka-równoważnia Anakonda. Teraz jest jeszcze weselej na naszym przedszkolnym podwórku .

  Przedstawienie teatralne pt. „O skrzacie Kasi i gąsce”

  1 lipca zaprosiliśmy nasze Przedszkolaki na przedstawienie teatralne pt. „O skrzacie, Kasi i gąsce” w wykonaniu teatru DurMoll. Podczas gdy na leśnej polanie Kasia pasie gąskę, skrzat Śmieszek prosi ją o nazbieranie dla niego jagódek. Podczas nieobecności pastereczki przebiegła lisica porywa gąskę. Skrzat robi wszystko co w jego mocy żeby odzyskać zgubę. Pomaga mu w tym mądry jeżyk. Sprytny Śmieszek ratuje gąskę z rąk podstępnej lisicy.

  Odwiedziny naszych Absolwentów

  Odwiedziny naszych Absolwentów za każdym razem są dla nas przeżyciem i miłą niespodzianką. Tym razem odwiedził nas Jaś Dąbrowski ze swoją mamą, który opowiedział swoim Paniom – Agnieszce i Oli o planach wakacyjnych i sukcesach w nauce.

  Zajęcia z karate

  Nasze Przedszkolaki uwielbiają zajęcia karate prowadzone przez Pana Tomasza. Te zajęcia to nie tylko sport ale także świetna zabawa.

  Spotkanie edukacyjne ze Strażą Miejską

  23 czerwca zaprosiliśmy Przedszkolaki na spotkanie edukacyjne na temat: „Umiem wezwać pomoc – zasady powiadamiania służb i osób dorosłych w sytuacji zagrożenia” w ramach trzeciego cyklu spotkań „Pierwsze kroki ze Strażą Miejską”.

  „Serce żyrafy” – projekt edukacyjny „Savoir-vivre”

  „Serce żyrafy” to tytuł ostatniego projektu edukacyjnego „Savoir-vivre” dla dzieci w wykonaniu Teatru „Bon – Ton”. Było to czwarte spotkanie, które miało na celu uwrażliwić dzieci na uczucia i na ich różnorodność. Dzieci miały możliwość nauczyć się sposobów odreagowywania złości. Ważnym aspektem tego spotkania było nauczenie dzieci sposobów porozumiewania się, tzw. „języka żyrafy” – pojęcia, które stworzył psycholog Marshall B. Rosenberg. Na zakończenie kursu savoir vivre’u dzieci otrzymały dyplomy, które uroczyście świadczą o tym, że wszystkie Przedszkolaki są „Prawdziwymi Dżentelmenami i Damami”.

  Gorąco kibicujemy Polskiej Reprezentacji na EURO 2016

   

  Zabawy na placu zabaw

  W taką piękną słoneczną pogodę nasze Przedszkolaki spędzają dużo czasu na wspaniałej zabawie na naszym placu zabaw .

  My już gramy nową oficjalną piłką Euro 2016 i kibicujemy… 😉

  Spotkanie przy książce w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”

  W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” przybyli do nas kolejni rodzice naszych Przedszkolaków. Wspólne czytanie to nie tylko fajna zabawa, ale także mile spędzony czas z najbliższymi.

  Zajęcia z języka angielskiego w maju

  Nasze zajęcia z języka angielskiego to wielka zabawa urozmaicona ćwiczeniami, piosenkami i uśmiechem.

  Spektakl pt. „Leśne opowieści bardzo ważnej treści”

  30 maja odwiedził nasze Przedszkolaki teatr „Pomarańczowy cylinder” pokazując piękny spektakl pt. „Leśne opowieści bardzo ważnej treści”. Opowieść była o zwariowanym lesie, gdzie zwierzaki mają do opowiedzenia kilka ciekawych historii, a każda z nich kończy się pouczającym morałem. Głównym konferansjerem w spektaklu jest sympatyczny i mądry Kruk Karol. Obok niego wystąpili także miś, zając, pszczółka i inne leśne owady oraz cała rodzinka wiewiórek. W spektaklu główny morał to stosunek do innych, tolerancji, wartości przyjaźni oraz posiadania własnych pasji.

  Certyfikowany piasek

  Jak co roku, piasek w naszych piaskownicach został wymieniony kilka dni temu. Bo tylko w czystym i bezpiecznym piasku dzieci mogą się bawić na całego. Jest „naturalny, kopalniany i sortowany”, oczywiście z certyfikatem. Tylko w dobrym, czystym piasku można się świetnie bawić, co szybko sprawdziły nasze Przedszkolaki.

  Wiosenna sesja zdjęciowa

  W naszym ogródeczku

  Nasze Przedszkolaki korzystając z ciepłych wiosennych dni wspólnie wykonywały wiosenne prace ogrodnicze. Mali ogrodnicy nauczyli się wysiewać nasiona i sadzić sadzonki kwiatków w przygotowanych wcześniej donicach. Po posadzeniu będą pamiętać o podlewaniu, aby roślinki nie zwiędły .

  Zajęcia logopedyczne

  Podczas prowadzonych zajęć Pani Łucja stara się połączyć naukę z zabawą. Pani Łucja to czarodziejka logopedii. Nasze Przedszkolaki uwielbiają jej zajęcia. Zawsze jest dużo pracy i mnóstwo uśmiechu .

  Zajęcia dydaktyczne w kwietniu

  Na zajęciach dydaktycznych zapoznaliśmy się z mapą Polski, a z widokówek pocztowych poznaliśmy różne ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne naszego pięknego kraju. Poza tym mieliśmy ćwiczenia ruchowe, tańczyliśmy, liczyliśmy, poznaliśmy zwierzęta wiejskie i wiosenne rośliny, wycinaliśmy wiosenne kompozycje i robiliśmy mnóstwo innych fascynujących rzeczy.

  Międzynarodowy Dzień Ziemi

  22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Wszystkie zabawy w tym dniu poświęcone były naszej planecie i jej ochronie. Dzieci złożyły Ziemi obietnicę chronienia jej i zostały PRZYJACIÓŁMI PRZYRODY. Starszaki po obiedzie posprzątały okolice Przedszkola. W tym dniu spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, konkurencjach sportowych i zawodach grupowych .

  Druga odsłona projektu edukacyjnego „Savoir-vivre” dla dzieci

  Druga odsłona projektu edukacyjnego „Savoir-vivre” dla dzieci w wykonaniu Teatru „Bon – Ton”. Tematem spotkania z dziećmi była etykieta przy stole, prawidłowa postawa, odpowiednie odkładanie sztućców.

  Spotkanie przy książce w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”

  Odwiedzili nas cudowni goście-rodzice dzieci, którzy włączyli się w akcję w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Wspólne czytanie to nie tylko fajna zabawa, ale także mile spędzony czas z najbliższymi.

  Zajęcia umuzykalniające metoda Gordona

  Metoda umuzykalniania dzieci wg teorii profesora Gordona udowadnia, że dzieci mają wrodzone zdolności muzyczne. Stymulowanie rozwoju muzycznego dziecka odbywa się głównie za pomocą śpiewu. Muzyka, granie i śpiewanie stają się dla dzieci czystą przyjemnością.

  Spotkanie z naszymi ulubionymi kucykami

  W ramach cyklicznych spotkań, przybyły do nas kucyki wraz ze swoimi opiekunami. Nasze przedszkolaki zawsze czekają na kuce z wielką niecierpliwością. Dzieci mogły wykonać kilka okrążeń dookoła padoku. Przedszkolaki bardzo lubią te krótkie przejażdżki, a kuce bardzo lubią jak dzieci im dziękują smakołykami .

  Zajęcia z karate

  Zajęcia z karate oparte są na ćwiczeniach ogólnorozwojowych kształtujących sylwetkę dziecka i rozwijających jego koordynację ruchową. Przedszkolaki z radością uczestniczyły w warsztatach z karate.

  Przedstawienie teatralne „Pan Malutki” w wykonaniu agencji artystycznej Dur Moll

  Bajka o bezpieczeństwie, przepisach ruchu drogowego i akceptacji inności. Mały Tomek, który marzył o tym, żeby szybko urosnąć, przenosi się w swoim śnie do niezwykłego miasteczka. Jest tam sklep, gdzie można kupić czarodziejskie ciasteczko, która sprawi, że stanie się duży…

  Spotkanie przy książce w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”

  W marcu odwiedzili nas cudowni goście-rodzice dzieci, którzy włączyli się w akcję w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Wspólne czytanie to nie tylko fajna zabawa, ale także mile spędzony czas z najbliższymi. Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju dziecka odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika.

  Zajęcia edukacyjne „Poznajemy tradycje Świąt Wielkanocnych”

  W ostatnim czasie Przedszkolaki poznawały wszystkie zwyczaje związane ze Świętami Wielkiej Nocy.

  Fotorelacja z Easter Egg hunt 😉

  Zgodnie z zachodnią tradycją nasza pani Ania zorganizowała zabawę dla dzieci w języku angielskim „Easter Egg Hunt”, polegającą na poszukiwaniu wielkanocnych jajek na terenie naszego placu zabaw. Zabawa ta była dla dzieci wielką atrakcją, co widać po ich uśmiechach .

  Wielkanocne tematy zajęć z języka angielskiego: „Easter chicks”, „Happy Easter”

  Na zajęciach z angielskiego poznawaliśmy słówka związane z wiosną i świętami.

  Powitanie Wiosny

  21 marca zaprosiliśmy wszystkie dzieci na pierwszy wiosenny spacer. Dzień ten był pełen konkursów i wiosennych niespodzianek przygotowanych przez naszego specjalnego gościa. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i czarowaliśmy by Pani Zima poszła na dobre. Przygotowaliśmy także ekologiczną Marzannę – zimową pannę, którą pożegnaliśmy i powitaliśmy Panią Wiosnę. W tym dniu wszystkim było zielono .

  Konkurs na Rodzinną Palmę Wielkanocną

  W konkursie na Rodzinną Palmę Wielkanocną udział wzięły wszystkie Przedszkolaki i ich rodzice. Palmę można było wykonać z materiałów takich jak patyki, bazie, gałązki, trawy. Można było ozdobić ją wstążkami, bibułą czy kolorowymi piórkami. Każda palma była piękna i wyjątkowa. W związku z tym nagrodziliśmy każdego uczestnika.

  Przedstawienie teatralne pt. „Teoś i Wielkanoc”

  15 marca gościliśmy w przedszkolu „Teatr dobrego serca” z przedstawieniem pt. „Teoś i Wielkanoc”. Dzieci poznały dociekliwego wróbelka, który pragnął poznać istotę Świąt Wielkanocnych. Udał się na przedświąteczny kiermasz, by podsłuchać jak przy swoich straganach Pani Bazia i Pan Żółtko próbują ustalić, kto jest najważniejszy w Wielkanoc. W śmiesznych scenkach zajączki oraz kurczaczki śpiewały zabawne piosenki i przekomarzały się chcąc udowodnić, że jedne są ważniejsze od drugich. Pomiędzy baziami, pisankami, palemkami Teoś odnalazł baranka z chorągwią zwycięzcy!

  Wielkanocny koncert pt. „Jajka malowane”

  14 marca zaprosiliśmy Przedszkolaki na piękny i ciekawy koncert świąteczny pt. „Jajka malowane” w wykonaniu Patrycji Lipińskiej dla dzieci. Dzieci poznały tradycje związane ze świętami wielkanocnymi, usłyszały rodzinne historie i zostały zaproszone do wspólnego śpiewania świątecznych piosenek. Nasze Przedszkolaki „śpiewająco” zaśpiewały piękną pieśń „Niech zabrzmi Panu chwała w niebiosach”.

  W poszukiwaniu wiosny

  W taki piękny słoneczny dzień wybraliśmy się wspólnie z dziećmi na poszukiwanie wszelkich oznak wiosny.

  Zajęcia dydaktyczne „Zdrowy jadłospis”

  Podczas zajęć dydaktycznych „Zdrowy jadłospis” nasze przedszkolaki dowiedziały się jak zrobić zdrowe kanapki i sałatki.

  Międzynarodowy Dzień Kobiet

  W tym dniu radosna atmosfera panowała od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby uczynić go wyjątkowo miłym. Nasi mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach, dyżurach i porządkowaniu sali po zabawie. Wystąpili także podczas akademii przygotowanej tego dnia dla dziewczynek. Wszystkie kobiety w naszym Przedszkolu, zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia .

  Spotkanie z kucami

  4 marca w ramach cyklicznych spotkań, odwiedziły nas kuce. Każdy Przedszkolak mógł wykonać kilka okrążeń dookoła padoku i podziękować kucom za przejażdżkę jednym z ich smakołyków.

  Zajęcia dydaktyczne w lutym

  Sprawozdanie z realizacji Programu Ekologicznego „Kubusiowi Przyjaciele Natury” 2015/2016

  Nasze przedszkole wzięło udział w VIII edycji ekologicznego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Od organizatora akcji otrzymaliśmy materiały edukacyjne, które były nam bardzo pomocne w realizowaniu szeregu działań. Program umożliwił utrwalenie oraz przyswojenie nowych wiadomości z zakresu ochrony środowiska, zdrowego żywienia, szacunku do otaczającej nas przyrody oraz podstaw recyklingu. Zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. 

  Podczas realizacji scenariusza nr 1 pt. Kubusiowi Przyjaciele Natury, dzieci dowiedziały się jak dbać o przyrodę, poznały zwierzęta żyjące w lesie, uczyły się rozpoznawania śladów (tropów) zwierząt i zasad pielęgnacji roślin. Przedszkolaki dowiedziały się jakie zachowania szkodzą naturze, a które jej pomagają (śmiecenie, hałasowanie w lesie, dokarmianie ptaków, segregowanie śmieci, …). Wykonały prace plastyczne dot. zwierząt żyjących w lesie. 
  Podczas realizacji scenariusza nr 2 pt. „Zdrowe produkty na drugie śniadanie jemy i zdrowo rośniemy”, dzieci kształtowały podstawowe nawyki zdrowego odżywiania, w tym jedzenie drugiego śniadania. Na zajęciach Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest jedzenie drugiego śniadania i co powinno sie w nim znajdować. Uczyły się, że spożywanie owoców i warzyw w różnych formach jest konieczne, ze względu na zawarte w nich witaminy i wartości odżywcze. Nauczyciele powtórzyli z dziećmi kolejność pięter piramidy żywienia i grupy produktów, które się na niej znajdują.  Przypomnieli, że regularne spożywanie drugiego śniadania i zwracanie uwagi na to z czego zostało przygotowane, sprzyja zachowaniu dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, zmniejsza prawdopodobieństwo występowania różnych chorób. Jedząc drugie śniadanie eliminujemy przypadkowość i nieregularność posiłków, uzupełniamy składniki odżywcze, nabieramy sił do dalszej pracy i jesteśmy aktywniejsi. Po przeprowadzeniu zabawy ruchowej „Głowa, ramiona, kolana, kostki” oraz zabawy „Jakie owoce lub warzywa dzieci lubią jeść”, dyskutowano na temat świeżych owoców rosnących w Polsce i owoców egzotycznych rosnących za granicą oraz jakie są zamienniki świeżych owoców i warzyw. Nauczyciele wytłumaczyli dzieciom, że owoce i warzywa można zastąpić sokami i musami owocowo – warzywnymi. Wyjaśnili, że każdego dnia powinno się jeść pięć porcji warzyw, owoców lub soku. Jest to konieczne, aby zdrowo rosnąć i prawidłowo się rozwijać. Wystarczy na kanapkę położyć pomidora, dołożyć do obiadu surówkę, zjeść jabłko lub banana, wypić szklankę soku i już mamy porcję zdrowia. Następnie przeprowadzono zabawę w  rozpoznawanie owoców i warzyw za pomocą zmysłów smaku, dotyku i węchu oraz zabawę w skomponowanie własnej wersji zdrowego drugiego śniadania. Na zakończenie projektu wykonano pyszną surówkę z marchewki i jabłka, którą dzieci z chęcią zjadły.
  Podczas realizacji scenariusza nr 3 pt. „Dzień marchewki”, dzieci dowiedziały się, że marchew jest zdrowa i lubiana nie tylko przez ludzi ale również przez zwierzęta – to przecież przysmak wielu zwierząt. W trakcie zabawy o warzywach i owocach Przedszkolaki odgadły, że misiowi Kubusiowi zginęła marchewka. Aby dowiedzieć się, które zwierzątka mogły zabrać marchewkę misiowi Kubusiowi, dzieci uczestniczyły w zabawie w detektywów. Marchewka jest przysmakiem wielu zwierząt, gdyż jest smaczna i zdrowa, dlatego trzeba było ustalić, które zwierzęta były ostatnio u Kubusia i mogły zabrać jego marchewkę. Po pogadance o ulubionych marchewkowych potrawach Przedszkolaki wypiły świeżo wyciśnięty sok z marchewki i zjadły pyszną startą marchewkę. Na zakończenie projektu dzieci wykonały odznaki marchewkowego detektywa w kształcie marchewki.
  Podczas realizacji scenariusza nr 4 pt. „Jak zrobić coś z niczego, czyli recyklingowy zawrót głowy”, Przedszkolaki poznały pojęcie recyklingu. Nauczyły się rozpoznawać materiał, z jakiego zrobiony jest dany przedmiot i efektywnego segregowania odpadów. Aby śmieci mogły zostać powtórnie wykorzystane lub przetworzone muszą być odpowiednio posegregowane przed przewiezieniem na wysypisko śmieci. Przedszkolaki z ochotą uczestniczyły w zabawie w rozpoznawanie za pomocą zmysłu dotyku różnych przedmiotów i zgadywanie z jakich materiałów są wykonane. Po dyskusji na temat z jakich materiałów zrobionych jest najwięcej przedmiotów w naszym otoczeniu (drewno, plastik, papier, metal, szkło), przeprowadzono ćwiczenia z segregowania materiałów. Na zakończenie projektu Przedszkolaki wykonały prace plastyczne pt. Jak zrobić coś z niczego, tj. stworzenie z butelek czegoś nowego.
  Po przeprowadzeniu programu przedszkole nabyło prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

  Przedstawienie teatralne „Babcia i Gapcia” w ramach projektu edukacyjnego „Savoir-vivre”

  Przedstawienie teatralne pt. „Babcia i Gapcia” o zabawnych perypetiach Gapci mającej kłopot z zapamiętaniem i przestrzeganiem zasad dobrego wychowania. Te dwie niezwykle sympatyczne postacie prowadzą Przedszkolaki przez kurs savoir vivre’u, którego celem jest przede wszystkim kształtowanie w dzieciach postawy wrażliwości na uczucia i potrzeby drugiego człowieka. Po przedstawieniu dzieci utrwalały poznane w czasie przedstawienia pojęcia poprzez kontakt i zabawę z postaciami występującymi w teatrzyku.

  Przedstawienie teatralne pt. „Bajka kosmiczna, czyli bajka nie z tej ziemi”

  19 lutego zaprosiliśmy nasze Przedszkolaki na przedstawienie teatralne pt. „Bajka kosmiczna, czyli bajka nie z tej ziemi” w wykonaniu „Teatru dobrego serca”. Komandor Start marzy o spotkaniu z ufoludkami – właśnie planuje ucieczkę z zaśmieconej Ziemi na planetę Vita. Chce zabrać ze sobą swojego niezastąpionego robota Astrę 5, który bardzo pragnie mieć serce. Jednak nieoczekiwanie na podwórku Marcela i Kornelii pojawiają się „obcy przybysze”! Kornelia i Start bardzo zmienią się po spotkaniu z UFO – oczywiście na lepsze!

  Zajęcia sportowe

  Nasze starszaki i 4 latki uwielbiają cudowne, fantastyczne zajęcia sportowe na świeżym powietrzu prowadzone przez fantastyczną i równie cudowną Panią Olę. Te zajęcia wprowadzają wszystkich w świetny humor .

  Walentynka dla chłopczyka i dziewczynki

  To był wyjątkowo radosny i uroczy dzień. Każdy Przedszkolak otrzymał swoją kartkę walentynkową.

  „Walentynkowy, czerwony Dzień”

  „Walentynkowy, czerwony Dzień” to dzień przyjaźni i koleżeństwa. W tym dniu kolorem królującym w naszym Przedszkolu był kolor czerwony.  Odbyła się ,,Randka w ciemno” – kolacja przy świecach, poczta walentynkowa, były serduszkowe smakołyki, konkursy, tańce, dużo śmiechu i dobrej zabawy .

  Zajęcia edukacyjne

  „Zima w mieście ze Strażą Miejską”

  „Zima w mieście” – blok edukacyjny na temat bezpieczeństwa poprowadzony przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Dzieci rozmawiały o bezpiecznych zachowaniach podczas zimowego wypoczynku, o bezpieczeństwie w kontakcie z osobami nieznajomymi, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i informowaniu właściwych służb w nagłych sytuacjach.

  Zabawa swobodna to ważna rola w rozwoju dziecka

  Słodko i przyjemnie – Tłusty Czwartek

  Jak tradycja nakazuje, w Tłusty Czwartek nie można nie zjeść pączka. Jak zawsze u nas w Tłusty Czwartek jest słodko, bardzo kalorycznie i pysznie .

  Bal karnawałowy „W krainie Minionków”

  29 stycznia zaprosiliśmy Przedszkolaki na Bal Karnawałowy pt. „W Krainie Minionków”. W tym dniu nie zabrakło dobrej zabawy, uśmiechu dzieci i wspólnych tańców. Przedszkolaki były zachwycone faktem, że mogły zostać Minionkami chociaż na jeden dzień. Bal Karnawałowy zakończono pamiątkowymi zdjęciami.

  Z górki na pazurki

  Nasze Przedszkolaki uwielbiają zabawy na śniegu, a zjeżdżanie sankami z górki to największa frajda .

  Zajęcia z języka angielskiego na tematy „Foof”, „Unhealthy food”, „Days of the week”

  Tym razem Pani Ania uczyła nas słownictwa związanego z jedzeniem. Nasze zajęcia z języka angielskiego to wielka zabawa urozmaicona ćwiczeniami, piosenkami i uśmiechem.

  Zajęcia logopedyczne

  Podczas prowadzonych zajęć Pani Łucja stara się połączyć naukę z zabawą. Prowadzone ćwiczenia mają na celu: korygowanie wad wymowy, rozwijanie słuchu dziecka, wzbogacanie słownictwa, rozwijanie umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi, kształtowanie swobodnej wypowiedzi dziecka. Pani Łucja to czarodziejka logopedii. Nasze Przedszkolaki uwielbiają jej zajęcia. Zawsze jest dużo pracy i mnóstwo uśmiechu.

  Zabawa swobodna „W lekarza”

  Tym razem każdy mógł być lekarzem. Leczyliśmy, robiliśmy opatrunki i sprawdzaliśmy co do czego się przydaje. Trochę praktyki podczas zabawy.

  Warsztaty „W zdrowym ciele zdrowy duch” prowadzone przez lekarza

  26 stycznia zaprosiliśmy Przedszkolaki na warsztaty pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Warsztaty te poprowadził nasz miły gość tata Marysi z grupy Bystre Delfinki, który jest lekarzem. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowie i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do samodzielnego posłuchania bicia własnego serca przez stetoskop, jak również zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym.

  Zabawy na śniegu

  Świeży śnieg to świetny materiał do uprawiania zimowych sportów i kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu. Zimowe zabawy na śniegu doskonale dotleniają oraz hartują organizm. Zima, zima, zima, pada, pada śnieg… Na taką pogodę dzieci czekały dość długo. Nasze Przedszkolaki kochają szaleństwa na śniegu.

  Zajęcia umuzykalniające Gordonki

  Metoda umuzykalniania dzieci wg teorii profesora Gordona udowadnia, że dzieci mają wrodzone zdolności muzyczne. Stymulowanie rozwoju muzycznego dziecka odbywa się głównie za pomocą śpiewu. Muzyka, granie i śpiewanie są dla naszych Przedszkolaków czystą przyjemnością.

  Spotkanie z kucami

  15 stycznia w ramach cyklicznych spotkań, odwiedziły nas kuce. Przedszkolaki bardzo lubią te krótkie przejażdżki, a kuce bardzo lubią jak dzieci im dziękują smakołykami .

  Zimowe zabawy na śniegu

  Przedszkolaki dobrze wiedzą, że zabawa na świeżym powietrzu to samo zdrowie .

  24 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

  Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci i Przyjaciele naszego Przedszkola!

  Z radością informujemy, iż podczas naszego III KIERMASZU SŁODKOŚCI udało nam się zebrać 2 111.40 PLN i 2 EURO!

  To piękna kwota, którą z dumą i radością przekazaliśmy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

  DZIĘKUJEMY, że z nami byliście, DZIĘKUJEMY za wszystkie dobre słowa i uśmiechy!

  Dokarmiamy ptaki w zimie

  O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze Przedszkolaki. W przedszkolnym ogrodzie mają do dyspozycji piękne karmniki, które uzupełniają ptasimi smakołykami 

  W poszukiwaniu zimy

  Niestety zima do tej pory nie sypnęła jeszcze porządnie śniegiem. Przedszkolaki biegają, skaczą i z uśmiechem na ustach podejmują wszystkie zaproponowane aktywności sportowe. Staramy się jak najlepiej wykorzystać czas gdy jesteśmy na świeżym powietrzu .

  Zajęcia edukacyjne w grudniu

  Grudzień był pełen niespodzianek i ciekawych zajęć. Dzieci poznały różne techniki ozdabiania elementów świątecznych. Wysłuchały historii Świętego Mikołaja oraz wierszy o choince. Dowiedziały się jak pakować prezenty oraz jakie potrawy powinny znaleźć się na stole podczas świąt.

  Zajęcia z języka angielskiego

  Jesteśmy dumni z każdego postępu w nauce angielskiego dzieci w naszym Przedszkolu. Projekt „Angielski codziennie” przynosi dobre efekty.

  Spotkanie z aktorką Magdaleną Stan Simmons

  W ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, odwiedziła nasze Przedszkolaki aktorka przesympatyczna Pani Magdalena Stam Simmons, która przeczytała dzieciom świąteczne opowiadania. Wierzymy, że dzięki temu dzieci wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą literatury dziecięcej.

  Poznanie pracy stomatologa

  Dzieci z grupy Wesołe Zajączki gościły u siebie miłego Rodzica. Dowiedziały się jak dbać o zęby i na czym dokładnie polega praca stomatologa.

  Prezenty od Świętego Mikołaja

  Nasze dzieci musiały być bardzo grzeczne w tym roku, bo Mikołaj obsypał nas całą furą prezentów. Bardzo pięknie dziękujemy Mikołajowi i wszystkim dobrym skrzatom.

  Zimowa sesja zdjęciowa

  Spotkanie z Mikołajem

  Dzieci już od rana nie mogły się doczekać wizyty Świętego Mikołaja. Przedszkolaki niecierpliwie nasłuchiwały dźwięku dzwonka, który poprzedza pojawienie się tego miłego gościa. Mikołaj przyjechał w towarzystwie pięknej Śnieżynki. Odpowiadał na wszystkie zadawane pytania, wysłuchał przygotowanych na tą okazję wierszyków i piosenek. W trakcie wspólnej, rozśpiewanej zabawy ze Śnieżynką i Mikołajem wszystkim udzieliła się magia nadchodzących Świąt .

  Dyplom specjalny – Projekt „Przedszkole Przyjazne Maluchom”

  Z ogromną przyjemnością i dumą informujemy, że w poniedziałek odebraliśmy z rąk Komitetu Ochrony Praw Dziecka dyplom specjalny dot. wygrania projektu „Przedszkole Przyjazne Maluchom”.

  Uroczyste zapalenie lampek na choince

  7 grudnia uroczyście zapaliliśmy lampki na naszej cudnej choince przystrojonej świątecznymi ozdobami. Dzieci wysłuchały opowiadań świątecznych czytanych przez swoje Panie nauczycielki.

  Zajęcia umuzykalniające metodą Gordona

  Nasze Przedszkolaki fantastycznie się bawią na zajęciach umuzykalniających metodą E.E. Gordona. Muzyka, granie i śpiewanie to bardzo miło spędzony czas.

  Akademia z okazji Barbórki

  4 grudnia zaprosiliśmy Przedszkolaki na Akademię z okazji Barbórki. Dzieci poznały niezwykle barwną opowieść o codziennym trudzie górników, pracujących głęboko pod ziemią, o niebezpieczeństwach pracy. Usłyszały historię patronki górników Świętej Barbary i dowiedziały się z jakich skarbów, wydobywanych z ziemi możemy korzystać (węgiel, sól, miedź). Przedszkolaki z grupy „Zwinne Wiewiórki” zaprezentowały specjalny program artystyczny .

  Andrzejki

  27 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w świat magii i wróżb andrzejkowych. W tym dniu Wróżka i Czarodziej podzielili się z dziećmi swoją tajemną wiedzą o wróżbach i przesądach andrzejkowej nocy. Były tańce, zabawy, wypowiadanie zaklęć. Największą atrakcją tego dnia było lanie wosku przez dziurkę od klucza i interpretowanie powstałych w ten sposób kształtów .

  Spotkanie przy książce w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”

  Odwiedzili nas cudowni goście-rodzice dzieci, którzy włączyli się w akcję w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy Przedszkolak przyszedł ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Święto Pluszowego Misia co roku obchodzimy bardzo hucznie. W krainie Pluszowego Misia dzieci uczestniczyły w misiowych zabawach, konkursach, zagadkach i wesołych pląsach .

  Zajęcia z języka angielskiego „Weather and Seasons”, „Colors of my clothes” czy „Season and clothes”

  Pani Ania realizowała tematy dotyczące pogody, kolorów i ubioru – „Weather and Seasons” , „Colors of my clothes” czy “Seasons and clothes”.

  Zabawy i spacery

  Jesień w tym roku nas rozpieszcza, dlatego staramy się jak najlepiej wykorzystać czas gdy jesteśmy na świeżym powietrzu .

  Zajęcia dydaktyczne w listopadzie

  Tańczymy, liczymy, segregujemy, wycinamy, malujemy i robimy mnóstwo innych fascynujących rzeczy.

  Dziecięca poezja jesienna – konkurs recytatorski

  Nasze starsze Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w konkursie recytatorskim pt. „Dziecięca poezja jesienna”. Celem konkursu było dostarczenie dzieciom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych przedszkolaków oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci.

  Jesienna sesja zdjęciowa

  Przedstawienie teatralne „Zwierzątka z leśnej plany” – Teatr Dobrego Serca

  Spotkanie z kucami

  W ramach cyklicznych spotkań, przybyły do nas kucyki wraz ze swoimi opiekunami. Nasze przedszkolaki zawsze czekają na kuce z wielką niecierpliwością.  Dzieci mogły wykonać kilka okrążeń dookoła padoku. Te przejażdżki jak zawsze sprawiają dzieciom olbrzymią frajdę .

  Haloween

  W piątek 30 października odbyło się Halloweenowe przyjęcie pt. „Trick or treating” na małej osiedlowej ulicy angielskich „strasznych” domów, prowadzone przez czarnego i białego Aniołka. Wraz z duszkami, czarownicami, dyniami, kościotrupami, pająkami, wampirkami i innymi potworkami, w otoczeniu halloweenowych dyń, dzieci uczyły się czarów, latania na miotle, odpowiadać na pajęczynę zagadkowych pytań. Nie zabrakło również uśmiechu i cukierkowych psikusów.

  Zajęcia z dziecięcej matematyki

  Zajęcia z języka angielskiego: „Farm animals”, „My family” and „On the farm”, „Animals and their babies”

   

  Spotkanie przy książce w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”

  W październiku odwiedzili nas cudowni goście-rodzice dzieci, którzy włączyli się w akcję w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju dziecka odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika.

  Zajęcia edukacyjne „Kolorowa jesień”

  Tym razem rozmawiamy o jesieni. Poznajemy jej wszystkie smaki i zapachy, i upewniamy się, że jesienne dni też potrafią być piękne.

  Dzień Pieczonego Jabłka – jesienny piknik z dziećmi i rodzicami

  9 października zaprosiliśmy wszystkie Przedszkolaki i ich Rodziców na jesienny piknik – Dzień Pieczonego Jabłka. Podczas wspólnej zabawy dzieci razem z Rodzicami uczestniczyły w konkursach, zabawach zespołowych oraz zabawach muzyczno–ruchowych. W tym dniu uśmiech gościł na buziach wszystkich uczestników 

  Warsztaty edukacyjne „Moje pierwsze kroki ze Strażą Miejską”

  9 października gościliśmy pracowników Straży Miejskiej, którzy poprowadzili dla dzieci z grup starszych (Zwinne Wiewiórki, Bystre Delfinki, Pracowite Pszczółki) warsztaty na temat „Moje pierwsze kroki ze Strażą Miejską”. Bezpieczeństwo to bardzo ważna rzecz – nie tylko w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się, czym się zajmuje Straż Miejska oraz nauczyły się, jak bezpiecznie spędzać czas wolny i bez narażania się na niebezpieczeństwo pokonać drogę do i z przedszkola.

   

  Przedstawienie teatralne pt. „Baśniowy pokoik”

  2 października odwiedził nasze Przedszkole Teatr Dobrego Serca, ze swoim magicznym występem pt. „Baśniowy pokoik”. Baśniowy pokoik – to wielkie marzenie niepoprawnego Pieska, który porzucił rodzinną budę i kochającego tatę, by zdobyć pierwszą nagrodę na wystawie psów w Mieście Róż.

  Zajęcia z języka angielskiego „Colors” i „My Toys”

  Nasza Pani Ania zawsze potrafi zainteresować Przedszkolaki właśnie przerabianym materiałem. Tym razem, dzieci przerabiały rozdziały „My toys” i „Colors”.

  Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu

  Zabawa na świeżym powietrzu to samo zdrowie. Nasza Pani Ola, prowadząca zajęcia sportowe zawsze o tym pamięta. Dzieci sprawdzają swoją sprawność fizyczną w różnego rodzaju zabawach ruchowych i konkurencjach sportowych. Ćwiczenia oddechowe, podskoki, skłony, zabawa z piłkami to tylko niektóre zabawy, które proponuje dzieciom Pani Ola.

  Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej

  Gimnastyka korekcyjna w naszym Przedszkolu ma na celu eliminowanie wad postawy, kształtowanie nawyku prawidłowej postawy, zapewnienie wszechstronnego rozwoju fizycznego i zdrowej zabawy.

  Zajęcia z edukacji matematycznej – Dziecięca Matematyka wg E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i E. Zielińskiej

  Blok edukacyjny: „Bezpieczna droga do przedszkola”

  Nasze Przedszkolaki w ramach Bloku edukacyjnego: „Bezpieczna droga do przedszkola”, zapoznały się z zasadami ruchu drogowego, poznały znaczenie znaków drogowych, uczyły się bezpiecznego zachowania się w miejscach publicznych (na chodniku, na przystanku, w drodze do przedszkola).

  Wrześniowe spacery

  W taką ładną słoneczną pogodę nasze Przedszkolaki wybrały się na spacer. Zawsze staramy się jak najlepiej wykorzystać czas gdy jesteśmy na świeżym powietrzu .

  Zajęcia z rytmiki

  Nasza rytmika jest pełna muzyki, tańca i świetnej zabawy .

  Zajęcia umuzykalniające Gordonki z naszymi 3 latkami

  Nasze Przedszkolaki fantastycznie się bawią na zajęciach umuzykalniających metodą E.E. Gordona. Muzyka, granie i śpiewanie to bardzo miło spędzony czas .

  Dynie z naszego pola

  Ostatnio zbieraliśmy dynie z naszego pola na pyszną zupkę dyniową .

  Dzień z kucykiem

  We wrześniu przybyły do nas kucyki wraz ze swoimi opiekunami w ramach cyklicznej przejażdżki na kucyku. Oprócz kilku okrążeń dookoła padoku, nasze Przedszkolaki mogły podziękować kucom za przejażdżkę jednym z ich ulubionych smakołyków.

  Zajęcia sportowe na świeżym powietrzu

  Po wakacyjnej przerwie wróciła do nas Pani Ola, najfajniejsza Pani od gimnastyki.

  Cykl pokazowych zajęć dodatkowych

  – Pokazowe warsztaty plastyczne 

  Nasze Przedszkolaki na pokazowych warsztatach plastycznych poznały różnorodne techniki plastyczne.  Eksperymentując z kolorem, kształtem i materiałem starały się „wyczarować coś z niczego”. Precyzja, skupienie, a na koniec radość z efektów pracy udzieliły się wszystkim.

  – Pokazowe zajęcia dodatkowe z ceramiki

  Nasze dzielne Przedszkolaki podczas pokazowych warsztatów ceramicznych rozwijały zdolności manualne i wyobraźnię wykonując prace z mas plastycznych. Każde dziecko ma mnóstwo ciekawych pomysłów, a z gliny można zrobić wszystko, co podpowiada wyobraźnia. Warsztaty ceramiczne to możliwość stworzenia czegoś niezwykłego.

  – Pokazowe warsztaty z eksperymentów „Szalony Naukowiec” 

  Podczas pokazowych warsztatów z eksperymentów nasze Przedszkolaki wykonywały ciekawe i przede wszystkim bezpieczne doświadczenia i eksperymenty. Eksperymenty dla dzieci, to połączenie świetnej zabawy i nauki. Poprzez różne formy warsztatowe dzieci mają okazję zrozumieć przedstawiane zjawiska i dowiedzieć się „jak to wszystko działa”.

   

  – Pokazowe zajęcia dodatkowe z karate

  Zajęcia pokazowa z karate oparte były przede wszystkim na zabawie i ćwiczeniach ogólnorozwojowych kształtujących sylwetkę dziecka i rozwijających jego koordynację ruchową. Przedszkolaki niezwykle czynnie uczestniczyły w warsztatach.

  – Pokazowe zajęcia dodatkowe z baletu

  Zajęcia pokazowe z baletu były okazją do doskonałej zabawy, podczas której dzieci poznawały podstawowe pozycje i kroki używane w balecie, kształtowały swoją postawę, równowagę, wrażliwość muzyczną i poczucie rytmu.

  – Pokazowe zajęcia dodatkowe z robotyki w oparciu o zestawy LEGO WeDo

  Na pokazowych zajęciach dodatkowych z robotyki dzieci budowały interaktywne zabawki z klocków Lego WeDo, którymi steruje się za pomocą komputera. Zajęcia z robotyki – to przede wszystkim dobra zabawa, która przy okazji wprowadza najmłodszych w świat nauki i pojęć związanych z automatyką, robotyką i informatyką.

  – Pokazowe zajęcia dodatkowe ze śpiewu i gry na keyboardzie

  Indywidualne dodatkowe zajęcia dla dzieci, podczas których zapoznają się z podstawami gry na keyboardzie oraz technikami śpiewu.

  – Pokazowe dodatkowe zajęcia taneczne „Tańce z czterech stron świata”

  Nasze Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w pokazowych dodatkowych zajęciach tanecznych „Tańce z czterech stron świata”. To kolorowe, ciekawe i orientalne zajęcia, pozwalające poznać różne kultury. Dzieci uczestniczyły w dużej dawce ruchu i zabawy. Warsztaty były wypełnione dobrą muzyką i dziecięcą radością.

  Koncert muzyczny pt. „Bezpieczna droga do przedszkola”

  11 września w naszym Przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt. „Bezpieczna droga do przedszkola” w wykonaniu artystki Pani Patrycji Lipińskiej. Dzieci poznały różne zwyczaje przedszkolne, ciekawostki o znakach drogowych i bezpiecznej drodze do przedszkola.

  Przedstawienie teatralne pt. „Zagubieni przyjaciele”

  4 września zaprosiliśmy dzieci na przedstawienie teatralne pt. „Zagubieni przyjaciele” w wykonaniu „Teatru dobrego serca”. Podczas powrotu z wakacji sympatyczna Krysia gubi swojego kochanego przyjaciela – zajączka Słoneczko. W poszukiwaniach bierze udział dwoje zwariowanych detektywów. Podczas gdy najwierniejszy towarzysz Krysi próbuje wraz z Puszkiem odnaleźć swój dom, inny zajączek – Uszaty, chce podstępnie zająć jego miejsce. Wynalazek śmiesznego Puszka pozwala wygrać wyścig z czasem i pomimo trudności przyjaźń, miłość i wierność zwyciężają.