Zajęcia artystyczne z Agatą Steczkowską

About Fable
  • Zajęcia muzyczne

• W naszym Przedszkolu regularnie odbywają się Zajęcia Artystyczne prowadzone przez Agatę Steczkowską. Jesteśmy dumni, że udało się nam nawiązać stałą współpracę z tak niezwykłym muzykiem i pedagogiem, założycielką Chóru Dziecięcego Agaty Steczkowskiej. Zajęcia Artystyczne prowadzone są według autorskiej metody Agaty Steczkowskiej w każdej przedszkolnej grupie wiekowej, w ramach opłaty czesnego. Podczas zajęć dzieci śpiewają, poprzez zabawę uczą się dykcji oraz właściwego operowania głosem, grają na instrumentach perkusyjnych, uczą się podstaw teorii muzyki, poznają w praktyce co to jest takt, metrum, tempo, nuty, dynamika, rozpoznają wartości nut i wysokości dźwięków, poznają i starają się rozróżniać brzmienie różnych instrumentów muzycznych, rozwiązują liczne quizy i zgadywanki muzyczno-rytmiczne oraz uczestniczą jako widz lub aktor w bajkach i teatrzykach muzycznych.

• Spośród naszych przedszkolaków Pani Agata corocznie wybiera dzieci, które są ponadprzeciętnie zainteresowane światem dźwięku. Dzieci te mają możliwość śpiewania w przedszkolnym chórze, który występuje zarówno w naszym Przedszkolu, jak i reprezentuje Przedszkole podczas występów poza Placówką, ponadto ściśle współpracuje z chórem Fundacji Agaty Steczkowskiej.

Nasi najbardziej uzdolnieni wokalnie chórzyści mają możliwość pobierania indywidualnych lekcji u Pani Agaty, mają także szansę dołączyć do Chóru Dziecięcego Agaty Steczkowskiej, który współpracuje z Polskim Radiem i regularnie występuje na scenie Studia Koncertowego S1 Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego oraz nagrywa płyty z muzyką dziecięcą.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez Panią Agatę jest dla naszych przedszkolaków nie tylko niezwykłym przeżyciem muzycznym, artystycznym i edukacyjnym, ale przede wszystkim sprawia, że pobudzone talenty artystyczne i predyspozycje psychofizyczne umożliwią naszym dzieciom ponadprzeciętny rozwój muzyczny, artystyczny, a także osobisty na dalszych etapach ich życia i edukacji.