Wycieczki - Rok szkolny 2016 - 2017

 • Wycieczka do Papugarni Carmen

  Wycieczka do papugarni Carmen była pełna emocji nie tylko dla naszych Przedszkolaków. Dzieci podziwiały przepiękne papużki duże i małe. Oswojone ptaki siadały dzieciom na głowie, na rękach i ramionach. Dzieci miały możliwość karmienia papużek. Spotkanie z papugami było pełną niezwykłych kolorów i dźwięków przygodą.

  Wioska agroturystyczna Pod Kogutem

  Podróże kształcą…zobaczcie jak było fantastycznie na wycieczce w wiosce agroturystycznej Pod kogutem. Bardzo dziękujemy za fantastyczne edukacyjne warsztaty i ogromne ciepło.

  Wycieczka do Wioski Kuanjamo w Centrum Afrykańskim w Sobanicach

  Czas spędzony w Wiosce Kuanjamo w Centrum Afrykańskim w Sobanicach to czas pełen zabawy, tańca, muzyki i zajęć ruchowych.To również czas, w którym dzieci poznały specyfikę życia swoich rówieśników na Czarnym Lądzie: poznały ich kulturę, trudności i radości życia codziennego. Dzieci uczestniczyły również w fantastycznych warsztatach bębniarskich prowadzonych przez cudownego Afrykanina mieszkającego w Polsce.

  Wycieczka do ogrodu Zoologicznego

  „Duże i mało groźne te zwierzęta…” tak mówiły nasze 3 latki po wczorajszej wizycie w Ogrodzie Zoologicznym . Wycieczka zarówno pod względem edukacyjnym, jak i rozrywkowym była fantastyczną przygodą i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

  Wycieczka do Magicznych Ogrodów w Janowcu

  Na wycieczce w Magicznych Ogrodach było pięknie, kolorowo i bajecznie. Przekroczywszy bramę Magicznych Ogrodów dzieci trafiły do świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Wśród drzew, tysięcy kwitnących kwiatów i kolorowych traw, wszyscy podziwiali jedenaście magicznych krain, w których schronienie znalazły olbrzymie gąsienice, smoki, Bulwiaki, mówiące Drzewce, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole i waleczne Krasnoludy.

  Wycieczka do Arko City w Głęboczycach

  20 czerwca nasze Przedszkolaki wzięły udział w wycieczce do Arko City w Głęboczycach. Temat wycieczki był następujący – „Co biega i hasa po polach i w lasach”. Podczas spaceru poznaliśmy zwierzęta mieszkające w Polsce min. żubra, niedźwiedzia, wilka, lisa, borsuka, sarnę, łosia , jelenia. Dowiedzieliśmy się o różnych ciekawostkach na temat tych zwierząt, poznaliśmy budowę lasu, jego warstwy i ich funkcje. Obejrzeliśmy również pomniki przyrody. W trakcie spaceru odwiedziliśmy starą osadę Argosów, spotkaliśmy Pana Twardowskiego i nawet udało się zerknąć do jego Czarodziejskiego Zwierciadła.

  Ponadto na dzieci czekały atrakcje: przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, kopalnia złota, leśny labirynt, układanie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, połów drewnianych rybek, rzuty podkowami do celu oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Cała wycieczka, zarówno pod względem edukacyjnym, jak i rozrywkowym była dla dzieci fantastyczną przygodą i dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń.

  Wycieczka do wioski indiańskiej „Ranczo Okapi”

  8 czerwca Przedszkolaki udały się na całodniową wycieczkę do wioski indiańskiej „Ranczo Okapi” mieszczącej się we wsi Dębe Wielkie. Wódz przywitał wszystkich przy wejściu do Wioski i nadał każdemu dziecku indiańskie imię. Przedszkolaki wzięły udział w emocjonujących zabawach zręcznościowych w kowbojskim i indiańskim stylu, strzelały z łuku, szukały złota i rzucały lassem.

  Spacer po Warszawie pod tytułem Legendy Warszawskie

  W trakcie spaceru po Starówce, tajemnice świata ukryte w warszawskich legendach przedstawiła Przedszkolakom Pani przewodnik Krystyna Stroynowska. Historyk kultury, przewodnik miejski i edukator w Zamku Królewskim, gdzie prowadzi warsztaty dla dzieci.

  Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego Na końcu wsi

  25 kwietnia nasze Przedszkolaki wybrały się na pierwszą w tym roku całodzienną wycieczkę. W gospodarstwie agroturystycznym Na Końcu Wsi w Brzozówce dzieci zamieniły się w małych poszukiwaczy skarbu. Przedszkolaki brały udział w plenerowej zabawie, podczas której za prawidłowo wykonane zadania otrzymały fragmenty mapy prowadzące do ukrytego skarbu. Dzieci odwiedziły również zwierzątka w gospodarstwie, plac zabaw oraz miały okazję przejechać się konno.

  Wycieczka do planetarium

  Dziś dzieci z grup Pracowite Pszczółki i Bystre Delfinki odbyły wycieczkę do Planetarium. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w pokazie na żywo prowadzonym przez prezenterów planetarium. Poprzez wciągającą historię, dzieci poznały planety – ich sekrety i właściwości.

  Przedstawienie teatralne pt. „Profesorek Wodorek w kosmosie” w wykonaniu teatru „Pomarańczowy Cylinder”

  Tym razem Maluszki wyruszyły wraz z Profesorkiem Wodorkiem w pełną przygód podróż po nieznanych zakątkach wszechświata. Przedstawienie pełne było radości i śmiechu. Forma podróży po kosmosie pozwala pokazać, w jaki sposób wygląda życie na planetach, w których nie przestrzega się istotnych reguł. Dzieci same mogły ocenić, które postępowanie jest lepsze.

  Wycieczka do Planetarium

  Dziś dzieci z grup : Wesołe Zajączki, Brykające Tygryski i Zwinne Wiewiórki odbyły wycieczkę do Planetarium. Poprzez wciągającą historię, Przedszkolaki miały szansę poznać pojęcie ruchu obrotowego Ziemi i różne rodzaje ciał kosmicznych.

  Uczenie (się) przez badanie to świetna metoda aby wzbudzić zainteresowanie dzieci oraz ćwiczyć ich zdolności obserwacji. To również nauka samodzielnego patrzenia i dostrzegania powiązań w świecie.

  Wycieczka do Muzeum Ewolucji

  24 lutego nasze Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjno – artystycznych pt. „Świat dinozaurów”. W trakcie zajęć dzieci wyruszyły w niezwykłą prehistoryczną podróż do ery dinozaurów, podczas której spotkały m.in. wielkiego tarbozaura i ankylozaura oraz mogły stanąć oko w oko z pterozaurem.

  Przedstawienie teatralne „Złote Jajko” w wykonaniu teatru Igraszka

  21 lutego Maluszki uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt. „Złote jajko” w wykonaniu Teatru Igraszka. Spektakl ten, to opowieść, z której dzieci dowiedzą się, że nawet ktoś bardzo zły może się zmienić w dobrego i kochającego. Chytra Lisica ma pomysł na szybkie wzbogacenie się. Swój plan przedstawia koledze w złodziejskim fachu – Wilkowi. Muszą razem ukraść babci i dziadkowi jajko, z którego potem wykluje się kura znosząca złote jajka. Niestety, zamiast kury wykluwa się kogucik.

  Lekcja przyrodnicza w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

  Na początku października nasze starszaki podczas wycieczki do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie uczestniczyły w lekcji przyrodniczej pt. „Zielona wyprawa”. Dzieci poznały świat parkowej przyrody, przystosowania zwierząt do życia w wodzie i na lądzie oraz dowiedziały się czy i dlaczego rośliny i zwierzęta są pożyteczne dla człowieka.

  Wycieczka do sadu w Rudzie Tarnawskiej

  Nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do sadu na warsztaty edukacyjne „Jabłkowy zawrót głowy”. Pan sadownik opowiedział dzieciom o pracach związanych z prowadzeniem sadu. Dzieci samodzielnie mogły zrywać owoce i sprawdzać smak różnych gatunków jabłek. Ogromną atrakcją okazała się przejażdżka wózkami sadowniczymi po sadzie.

  Wycieczka do Łazienek Królewskich w Warszawie

  Nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt. „Królewscy Botanicy” w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Dzieci w towarzystwie architektów krajobrazu oraz biologów poznały botaniczne i artystyczne bogactwo ogrodu.