Wycieczki - Rok szkolny 2012 - 2013

 • Wycieczka na Ranczo w Dolinie w Badowie Górnym k/Mszczonowa

  9 sierpnia nasze Przedszkolaki wyruszyły na całodniową wycieczkę do Rancza w Dolinie. Wycieczka odbyła się w stylu kowbojsko – indiańskim. Po powitaniu dzieci zwiedziły skansen, odwiedziły wioskę Indian z plemienia Wichita, zwiedziły tipi, wykonały pióropusze i strzelały z łuku. Na świeżym powietrzu odbyły się gry i zabawy: przeciąganie liny, rzut podkową i lassem, malowanie twarzy, zjeżdżanie w siano, płukanie złota. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w ognisku i zjedli pyszne pieczone kiełbaski

  Wakacyjna wyprawa do Farmy Iluzji w Mościskach

  W środę 3 lipca Przedszkolaki razem ze swoimi Paniami wyruszyły na całodniową wycieczkę do Farmy Iluzji, która mieści się w Mościskach koło Woli Życkiej. Magiczna Farma Iluzji to miejsce pełne atrakcji, dziesiątki eksponatów, instalacji i rzeźb niezrozumiałych dla ludzkich umysłów.
  Przedszkolaki zwiedziły Latającą Chatę Tajemnic unoszoną przez balony, w której doświadczyły jaka jest różnica między tym co widzimy a tym co odczuwamy. Zwiedziły Muzeum Iluzji, zmierzyły się z lewitującymi piłkami oraz Krzesłem Olbrzyma, pozwalającym spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. Największym zainteresowaniem cieszył się zaczarowany stół, który pozwolił uwiecznić na zdjęciu własną głowę na talerzu oraz Magiczny Kran lewitujący w chmurach. Farma Iluzji to także piękny teren zachęcający do aktywnego wypoczynku i zabawy. Dzieci bawiły się w małego paleontologa w Zatoce Piratów, poznały tajemnice Niemożliwego Trójkąta oraz Tunelu Zapomnienia. Najważniejsze jednak, że nasze mądre przedszkolaki znalazły wyjście z wiklinowego labiryntu pełnego nieoczekiwanych zakamarków i ślepych tuneli, dzięki czemu mogły szczęśliwie powrócić do Przedszkola

  Wycieczka do Hodowli Strusi Afrykańskich w Gołkowie

  W lipcu Przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Hodowli Strusi Afrykańskich – jednej z największych atrakcji Piaseczna. Dzieci obejrzały wspaniałe ptasie wybiegi oraz pomieszczenia, w których strusie nocują i jedzą. Dowiedziały się, że strusie są największymi ptakami świata – ważą do 150 kg, osiągają wzrost do 270 cm, potrafią biegać z prędkością do 60 km/godz. Przedszkolaki poznały również inne ciekawe zwierzęta: kucyka, białe daniele, dziki, pawie, perliczki i bażanty.

  Edukacyjna wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

  16 lipca odbyła się kolejna edukacyjna wycieczka. Tym razem nasze Przedszkolaki wyruszyły do Centrum Nauki Kopernik, gdzie przez długi czas zwiedzały Galerię Bzzz. Dzieci mogły zobaczyć jak widzą różne zwierzęta, jakie dźwięki i zapachy można spotkać na łące. Przedszkolaki wykonywały doświadczenia z wodą, bawiły się w teatrzyk cieni, obserwowały się w różnych zmieniających nasze ciało lustrach. Podzielone na mniejsze grupy uczestniczyły w warsztatach: „Czym jest powietrze”? Na zakończenie tych ekscytujących chwil dzieci wzięły udział w występie Teatru Robotycznego, którego aktorami są najprawdziwsze roboty. Obserwując nasze dzieci podczas ich wizyty w Centrum Nauki Kopernik nabraliśmy przekonania, że jest to miejsce, które na długo pozostanie w ich pamięci i które odwiedzimy jeszcze nie jeden raz

  Czerwcowy spacer ulicami Starego Miasta

  Dużo czerwcowego słońca jest już w naszym przedszkolu, a to za sprawą nie tylko pięknej wiosny, która rozpieszcza nas ciepłem, ale również za sprawą radosnych, uśmiechniętych twarzy naszych dzieci. Uśmiechnięte buzie Przedszkolaków można było obserwować na spacerze ulicami Starego Miasta. Spotkany Wars i Sawa w niezwykły sposób zapoznały dzieci z warszawskimi legendami. Spacer prowadzący przez Stare Miasto, Barbakan i Podzamcze nie byłby kompletny bez pikniku w Multimedialnym Parku Fontann.

  Wizyta w parku Zoologicznym

  W maju nasze Przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Warszawskiego ZOO. Dzieci z bliska mogły zobaczyć zwierzęta, których na co dzień nie spotykają. Wizyta w parku zoologicznym – bez względu na wiek odwiedzających  jest zawsze miłym przeżyciem i ciekawym doświad- czeniem.

  Edukacyjna wycieczka do biopiekarni „W Grzybowskiej Arce” Ewy i Petera Stratenwerthów w Grzybowie pod Słubicami

  Zgodnie z misją naszego Przedszkola wycieczka do piekarni miała charakter edukacyjny i była ukierunkowana na wychowanie w duchu dbania o zdrowie i środowisko naturalne. Piekarnia „W Grzybowej Arce” jest bio-piekarnią, w której proces tworzenia chleba zaczyna się od momentu wysiania ziarna na własnym, ekologicznym polu.
  Podczas zajęć dzieci poznały zasady funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego, dowiedziały się wszystkiego o zbożach oraz rodzajach mąki, zobaczyły jak miele się ziarno. Dzieci same upiekły razową bułkę, chlebek i podpłomyk, dowiedziały się również skąd pochodzą podstawowe produkty żywnościowe: mleko, jaja, jak robi się sery, masło i śmietanę. Przedszkolaki nauczyły się robić piękne wycinanki sannickie, poznały regionalne tańce ludowe, zaznajomiły się także z tajnikami życia pszczół i wykonały samodzielnie świece z wosku.
  Oprócz aspektu edukacyjnego, na dzieci czekało oczywiście dużo pysznej zabawy, w tym karmienie zwierząt (krowy, kozy, owce, drób) i przejażdżka dorożką.

  Przeżycia teatralne na sztuce pt. „Pan Maluśkiewicz” w Teatrze Baj

  W kwietniu Przedszkolaki wyruszyły na pierwszą, po tak długiej zimie, wycieczkę. Tym razem wyjechaliśmy do Teatru Baj na przedstawienie pt. „Pan Maluśkiewicz”. Spektakl to adaptacja dowcipnego wiersza Juliana Tuwima. Tyciusieńki podróżnik – Pan Maluśkiewicz – postanawia zobaczyć na własne oczy wieloryba. Staje się on pretekstem do podróży w głąb dziecięcej wyobraźni, gdzie nawet dobrze znane wiersze przybierają niespodziewane kształty.

  Wycieczka do łazienek Królewskich

  23 listopada nasze Przedszkolaki wyruszyły amerykańskim „schoolbusem” na lekcję muzealną na temat: „Poznaj Króla i Łazienki Królewskie” do Letniej Rezydencji króla Stanisława Augusta w Łazienkach Królewskich. Dzieci dowiedziały się tego, kim był król i jakie pełnił funkcje? Jakie są oznaki władzy królewskiej? Czym różni się koronacja od abdykacji?
  Nie zabrakło oczywiście karmienia kaczek chlebem oraz karmienia wiewiórek orzechami, które w swoim koszyczku dźwigał 3 letni Michałek 

  Wycieczka do Zamku Królewskiego w Warszawie

  W październiku Przedszkolaki wyruszyły złożyć wizytę Królowi Stanisławowi Augustowi w Zamku Królewskim w Warszawie. Dzieci zwiedzały przepiękne sale zamkowe, zapoznały się z życiem Króla i obyczajami panującymi za dawnych czasów w zamku.