Ciekawe wydarzenia w przedszkolu - rok szkolny 2017- 2018

 • Dogoterapia

  Ostatnie zajęcia dogoterapii z Lakim odbyły się na świeżym powietrzu. Zabawa z psem mobilizuje do ćwiczeń fizycznych: ogólnorozwojowych i korekcyjnych, dlatego w programie zajęć jest wiele zabaw i gier ruchowych, rozwijających aparat ruchu oraz umożliwiających wykonywanie różnych ćwiczeń, które w obecności psa stają się przyjemnością, a nie żmudnym obowiązkiem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

  Wymiana piasku

  Śpieszymy poinformować, iż jak co roku, kilka dni temu wymieniliśmy piach w naszych piaskownicach. W czystym i bezpiecznym piasku dzieci mogą się już bawić na całego. Jest naturalny, kopalniany, sortowany i oczywiście posiada atest . Nasze przedszkolaki szybko go przetestowały .

  Zajęcia z języka angielskiego

  W naszym Przedszkolu naukę języków obcych rozpoczynamy już w najmłodszej grupie wiekowej. Proces uczenia się języków przebiega w naturalny i niestresujący sposób – podczas gier i zabaw edukacyjnych oraz zwykłych, codziennych sytuacji. Dzięki temu dzieci przyswajają nowy język nie jako odrębny twór, ale jako część świata, który znają i który jest im bliski. Nauce towarzyszą zabawy ruchowe, plastyczne, konstrukcyjne i muzyczne – ćwiczące spostrzegawczość, zdolności manualne i umiejętność kojarzenia.

  Koncert „Piosenka łączy pokolenia” cz.2

  Z ogromną przyjemnością słuchaliśmy przedszkolaków podczas koncertu pt.: „Piosenka łączy pokolenia” cz. 2 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. W repertuarze znalazły się piosenki dla dzieci, które zna każdy, ponieważ zostały zaczerpnięte ze śpiewników dziadków i rodziców obecnych przedszkolaków . Bardzo dziękujemy za Państwa obecność podczas tego wydarzenia.

  Zajęcia edukacyjne

  Na zajęciach edukacyjnych Przedszkolaki rozwijają swoje zdolności, bawiąc się przy tym wspaniale .

  Czytanie Dzieciom

  Głośne czytanie Dzieciom od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój – to potężna stymulacja mózgu. Dzieci, którym dużo się czyta rozwijają się lepiej niż ich rówieśnicy. Aby uzyskać pomyślne efekty wychowawcze ważny jest starannie dobrany i przemyślany wybór książek do czytania, w zależności od wieku dziecka i jego rozwoju.

  Zajęcia sportowe

  Jeśli warunki pogodowe tylko na to pozwalają staramy się, aby zajęcia sportowe odbywały się na świeżym powietrzu. Zajęcia sportowe mają na celu nie tylko rozwijanie sprawności fizycznej, ale także kształtowanie umiejętności społecznych poprzez współdziałanie w ramach zespołów oraz promowanie rywalizacji w duchu fair play. Dzieci podczas zajęć nagradzane są przez Pana Maćka wyłącznie za indywidualne postępy, a nie na zasadzie porównywania z osiągnięciami innych dzieci.

  Warsztaty przyrodnicze

  Jest wiele powodów, dla których warsztaty przyrodnicze Pana Romana cieszą się ogromnym zainteresowaniem Przedszkolaków. Ostatnie warsztaty pt.: „Wiosna ma buzię radosną” odkryły przed Nimi tajemnicę – dlaczego przebiśniegi i krokusy w koszu wiosennych kwiatów kwitną pierwsze? Również małe zwierzątka zauroczyły Dzieci. Zestaw wiosennego przychówku jest zawsze niewiadomą, wszystko zależy od tego, kiedy przyjdzie do nas Pani Wiosna i co urodzi się w Zagrodzie.

  Wprowadzanie liter

  Wprowadzanie liter w przedszkolu to bardzo ważne zadanie. Nasi Nauczyciele rzetelnie przygotowują się do prowadzenia swoich zajęć dydaktycznych między innymi po to, by w przyszłości czytanie sprawiało dzieciom przyjemność, a nie było tylko obowiązkiem.

  Zajęcia z języka hiszpańskiego

  Zajęcia z języka hiszpańskiego z Panią Sarą są bardzo kreatywne i prowadzone z ogromną pasją. Dzięki temu nasze Dzieci aktywnie w nich uczestniczą.

  Dogoterapia

  Pani Olga i jej nieodłączny towarzysz – LAKI cyklicznie odwiedzają nasze przedszkole. Zabawa z wyszkolonym psem jest nie tylko dużą atrakcją dla naszych przedszkolaków, ale również uczy odpowiedzialności. W trakcie ostatnich zajęć dogoterapii dzieci uczyły się opieki nad psem – karmienia, czesania i wykonywały proste ćwiczenia.

  Zajęcia umuzykalniające z Agatą Steczkowską

  Uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez Panią Agatę to niesamowita muzyczna przygoda dla naszych wszystkich Przedszkolaków.

  Zajęcia logopedyczne

  W trakcie zajęć logopedycznych ćwiczymy sprawność aparatu mowy, bawimy się – jednocześnie korygując wady wymowy oraz poszerzamy zasób słownictwa . Zajęcia logopedyczne z Panią Łucją mają same plusy!

  Wiosenne kanapki

  W tym tygodniu w Przedszkolu wszystko było zielone, zielone były też kanapki, które Przedszkolaki własnoręcznie przygotowały. Samo zdrowie .

  Sadzenie warzyw i kwiatków przez Dzieci

  Ubrane na zielono Przedszkolaki wypatrywały dziś upragnionej WIOSNY! Wychodząc jej naprzeciw, każda grupa sadziła kwiaty, warzywa i tworzyła kąciki przyrody, tak aby wiosna rozgościła się u nas na dłużej.

  Pierwszy, wiosenny spacer

  Pierwszego dnia wiosny wybraliśmy się na spacer, w poszukiwaniu zwiastunów nowej pory roku.

  Zajęcia edukacyjne

  Nasze przedszkole stanowi doskonałą przestrzeń dla rozwoju małego człowieka :). Tworzymy miejsce, którego misją jest stworzenie dziecku przyjaznych i bezpiecznych warunków do zabawy, nauki i kształtowania własnej osobowości.

  Zabawa na placu zabaw

  Szukając Pani Wiosny, świetnie razem się bawimy .

  Zajęcia sportowe

  Od najmłodszych lat należy w dzieciach zaszczepiać miłość do sportu. My właśnie to czynimy! Aktywność fizyczna umożliwia nie tylko znakomite osiągnięcia i rekordy, ale przede wszystkim stanowi narzędzie do lepszego funkcjonowania dziecięcego umysłu. Dzięki różnym rodzajom ruchu, szczególnie tym, które można zrealizować w grupie, dzieci mają okazję do zapoznania się z zasadami, dyscypliną, podporządkowaniem się regułom, ucząc się zgodnego współżycia w grupie rówieśniczej.

  Przedstawienie teatralne

  Nasze Przedszkolaki obejrzały niesamowite przedstawienie teatralne, w formie tradycyjnego teatru pacynek, pt. „Zaczarowany Kapturek” w wykonaniu Teatru FalkoShow. Aktor na naszych oczach wyczarował niezwykłą opowieść i zaprosił nas do świata baśni i teatru jednocześnie. Pojawił się wilk, babcia, myśliwy, mama i oczywiście sam Czerwony Kapturek .

  Zajęcia edukacyjne

  Nauczyciele w naszym przedszkolu proponują dzieciom takie formy pracy, które nie tylko zainteresują grupę dzieci posiadających różne charaktery, będących w innych stanach emocjonalnych czy mających inne upodobania, ale również będą wartościowe, pozwolą rozwijać konkretne sfery osobowości i kształtować umiejętności wymagane dla danego wieku.

  Dzień Kobiet

  W Dniu Kobiet nasi chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentlemani, co sprawiło dziewczynkom wiele radości. Były słodycze, własnoręcznie wykonane prezenty, urocze kwiaty, a co najważniejsze – piękne życzenia . Raz jeszcze dziękujemy bardzo wszystkim chłopcom za piękne życzenia, upominki i serdeczne uśmiechy .

  Dogoterapia

  Laki robi furorę wśród naszych dzieci ! Każde zajęcia dogoterapii mają ściśle określony scenariusz i dają wiedzę o psie jako przyjacielu człowieka, uzupełnioną o informacje o wielu innych zwierzętach domowych.

  Wielkanocna Sesja Zdjęciowa

  W naszym Przedszkolu wśród pastelowych kolorów i urokliwej, wielkanocnej scenografii odbyła się sesja zdjęciowa. Oby cała wiosna była tak radosna jak nasi mali Modele !

  Warsztaty ekologiczne

  „Powietrze, gleba i woda, to wszystko przyroda” – to tematyka ostatnich warsztatów ekologicznych z Panem Romanem.
  Eksperymenty to nasz żywioł! Sprawdzamy, dotykamy, doświadczamy…

  Swobodna zabawa

  W przedszkolu nie tylko się uczymy, ale mamy również czas na zabawę . Swobodna zabawa to nie strata czasu – dzieci w wieku przedszkolnym bardzo jej potrzebują. To główna i naturalna forma aktywności dziecka w tym okresie. Zabawa w grupie kształtuje zmysły, integruje, a także ukazuje jakie naprawdę jest dziecko, jaką zajmuje pozycję w grupie, czy aktywnie uczestniczy w zabawie. Swobodne zabawy dzieci to ogromne źródło wiedzy o nich.

  Zajęcia edukacyjne

  Nasze panie Nauczycielki zawsze mają pomysł na ciekawe i kreatywne zajęcia edukacyjne – nic w tym dziwnego, że nasze Przedszkolaki uwielbiają poznawać z Nimi świat !

  Koncert Przedszkolaków

  W Polskim Radiu odbył się Koncert Pieśni Ludowych promujący płytę „Śpiewajmy z Agatą Steczkowską. Chór Dziecięcy”. Część utworów na płycie wykonują Chórzyści z naszego przedszkola. Podczas koncertu panowała wyjątkowa atmosfera, za sprawą pięknych dźwięków łączących pokolenia .

  Zajęcia z języka angielskiego

  Zajęcia z języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej są niezwykle ciekawe dla naszych żądnych wiedzy Przedszkolaków. Dzięki różnorodnym zastosowaniom narzędzie to posiada ogromny potencjał dydaktyczny – uatrakcyjnia oraz usprawnia proces nauczania, a z drugiej strony spełnia oczekiwania współczesnych uczniów, należących do pokolenia cyfrowego – nie znającego życia bez stosowania nowoczesnych technologii.

  Zajęcia edukacyjne

  Na zajęciach edukacyjnych w naszym przedszkolu nie sposób się nudzić! 🙂

  CYRKOWA sesja zdjęciowa

  Po Balu Karnawałowym zostały już tylko wspomnienia…;). Na szczęście fotograf wykonał dzieciom urocze zdjęcia w cyrkowym klimacie, które przypomną nam ten pełen radości dzień!

  Kucyki

  Spotkanie z kucami w naszym Przedszkolu, to ciekawe pogawędki na temat koni oraz przejażdżka na nich.

  Zajęcia edukacyjne

  Wszechstronne zajęcia edukacyjne w naszym przedszkolu wspomagają rozwój dziecka poprzez rozwijanie jego zdolności, talentów i predyspozycji.

  Walentynkowy, czerwony Dzień

  Walentynki to święto miłości – świętują je już nawet Przedszkolaki, bo jak wiemy, miłość nie wybiera . Kolorem królującym w naszym przedszkolu był kolor czerwony. W związku z obchodzonym Dniem Zakochanych, we wszystkich grupach odbyły się zajęcia na temat przyjaźni, miłości oraz sposobów jej wyrażania. Przedszkolaki uczestniczyły w tematycznych zabawach dydaktycznych, plastycznych i integracyjnych, a we wszystkich zajęciach dominowały serduszka i kolor czerwony. Ten dzień upłynął w naszym przedszkolu w atmosferze miłości i przyjaźni .

  „Szopka kukiełkowa” w wykonaniu Teatru FalkoShow

  W piątek Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały spektakl pt. „Szopka kukiełkowa”. Teatr FalkoShow powstał w 2009 roku z inicjatywy Krzysztofa Falkowskiego – aktora i reżysera. Spektakle łączą w jedno edukację z rozrywką. Każdy z nich prezentuje odmienną, a przez to unikatową formę teatru plastycznego.

  Dogoterapia

  Niedawno odwiedzili nas uwielbiani przez przedszkolaków goście – Pani Olga oraz jej pies Laki . Trenerka jest wolontariuszką warszawskiej fundacji dogoterapeutycznej „Przyjaciel”, prowadzi zajęcia dogoterapii w wielu placówkach edukacyjnych. Jest również autorką publikacji na temat korzystnego wpływu dogoterapii na rozwój dzieci. Laki zaś to specjalistycznie szkolony i pozbawiony agresji pies rasy Golden Retriever. Nasze dzieci są zachwycone dogoterapią , a my wcale się im nie dziwimy .

  Tłusty Czwartek

  Pączkowo nam ;).

  Zajęcia edukacyjne

  W naszym przedszkolu tworzymy dzieciom warunki rozwoju zgodnie z ich możliwościami i zdolnościami .

  Bal karnawałowy

  Kolorowe kostiumy, cyrkowy wystrój, wspaniała muzyka oraz oczywiście uśmiechnięte i szczęśliwe twarze – tak w skrócie można opisać to, co wydarzyło się w naszym przedszkolu podczas Balu Karnawałowego. Zobaczcie Państwo sami…

  CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” czytamy i My! Oprócz Naszych Nauczycieli, do Przedszkolaków przychodzą wspaniali Goście – siostra Lenki i Tata Maciusia. Dziękujemy!

  Spotkanie z wolontariuszem misji w Afryce 🙂

  W Przedszkolu odbyło się spotkanie-niespodzianka, które bardzo spodobało się Naszym Przedszkolakom. Dzieci miały okazję zobaczyć jak żyją ich rówieśnicy w Afryce, co jedzą, jakie mają zabawki i jak spędzają swój wolny czas. Bardzo dziękujemy Pani Joannie, że zechciała Naszym Dzieciom przybliżyć tą tematykę oraz zwrócić ich uwagę na pomoc innym. Takie spotkania są zawsze bardzo ciekawe, kształcące i budzą ciekawość świata oraz ludzi.

  Zabawy na śniegu

  Korzystając z uroków zimy postanowiliśmy pobawić się na naszym placu zabaw . Ruch na świeżym powietrzu to nie tylko ogromna frajda, ale również wzmacnianie naturalnej odporności organizmu dziecka. Podczas naszych wyjść nie zapominamy o dokarmianiu ptaków, a nasze dzielne Przedszkolaki dbają o to, aby w karmnikach nie zabrakło dla nich pożywienia.

  Warsztaty przyrodnicze – „Zwierzęta zimą z nami nie zginą”

  Nasze Przedszkolaki uczestniczyły ostatnio w warsztatach przyrodniczych pt.”Zwierzęta zimą z nami nie zginą”. Mali Przyrodnicy mieli szansę dowiedzieć się, jak zwierzęta przygotowują się do najtrudniejszego sprawdzianu – srogiej zimy oraz w jaki sposób można im w tym pomóc. Dzieci rozmawiały o jeżu, który zapada w sen zimowy, a jesienią jest okropnym żarłokiem i o tym co je. O chomiku, który chomikuje czyli zbiera ziarna nawet wtedy, gdy z nich nie skorzysta i o ptakach, które odlatują lub zostają u nas na zimę i o tym jak zmieniają swoje zwyczaje. Również o tym dlaczego dzikie kaczki zamiast do ciepłych krajów odlatują na zimę do Warszawy i innych dużych miast . Czy zimą możemy zapomnieć o przyrodzie tylko dlatego, że śnieg przykrył trawniki? Oczywiście, że nie! My prawdziwi przyrodnicy, wiemy już jak zwierzęta przygotowują się do tego najtrudniejszego sprawdzianu – do srogiej zimy.

  Bajkowe spotkanie czyli „Magia zaklęta w literach”

  W Naszym Przedszkolu odbyło się niezwykłe spotkanie z Panią Iloną Chylewską – „Magia Zaklęta w Literach”. Dzięki pięknej interpretacji wierszy i bajek, każde Dziecko zostało wprowadzone w magiczny świat. Taki czas jest niezwykle potrzebny Dzieciom w wieku przedszkolnym – uczy słuchania, a przede wszystkim rozwijać się może dziecięca wyobraźnia.

  Zajęcia edukacyjne – Poznajemy nowe litery

  Panie Nauczycielki odkrywają przed Dziećmi świat liczb i tajemnice pisania liter. W Naszym Przedszkolu lubimy się uczyć!

  Dokarmianie ptaków – zajęcia edukacyjne

  W ramach zajęć dotyczących dokarmiania ptaków zimą, nasze Dzieci uczyły się je rozpoznawać i nazywać różne ich gatunki. Z naszymi Przedszkolakami zima ptakom nie straszna!

  Zajęcia sportowe

  Na zajęciach sportowych w Naszym Przedszkolu chcemy przyczyniać się do jak największego rozwijania sprawności ruchowej u dzieci już od najmłodszych lat. Zgodnie z przysłowiem „W zdrowym ciele zdrowy duch, ten kto ćwiczy ten jest zdrów” już od najmłodszych lat należy w dzieciach zaszczepiać miłość do sportu, do ruchu w różnych formach, by mogły się dobrze rozwijać we wszystkich sferach życia.

  Zimą dokarmiamy ptaki 🙂

  Jak co roku, podczas zimy prowadzimy w Przedszkolu akcję dokarmiania ptaków. Nasze Panie Nauczycielki uświadamiają dzieciom co ptaki lubią jeść i dlaczego należy im pomagać. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u Dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt. Przedszkolakom to, że mogą pomóc ptakom przetrwać zimę sprawiało wiele satysfakcji i radości.

  26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Graliśmy, gramy i grać będziemy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, bo to wspaniała akcja. Cudownie być tego częścią! Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy z dobrym sercem dołożyli się do skarbonki WOŚP. DZIĘKUJEMY, że z nami byliście, DZIĘKUJEMY za wszystkie dobre słowa i uśmiechy! DZIĘKUJEMY naszym cudownym Przedszkolakom, wszystkim Rodzicom oraz całej naszej załodze pedagogicznej za ogromne zaangażowanie i ogromne wsparcie w organizację naszego KIERMASZU SŁODKOŚCI.
  Dzięki Waszej hojności ustanowiliśmy rekord naszego Przedszkola!!!

  Zajęcia z języka hiszpańskiego

  Zajęcia z języka hiszpańskiego w Naszym Przedszkolu są bardzo kreatywne, a Pani Sara prowadzi je z ogromną pasją. Dzięki temu nasze Dzieci uczestniczą w nich z szerokimi uśmiechami na ustach 🙂 .

  Koncert kolęd naszych Chórzystów i Agaty Steczkowskiej w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji w Wilanowie

  Za nami przepiękny koncert kolęd w wykonaniu Chórów Agaty Steczkowskiej. Nasi Chórzyści prowadzeni przez Agatę Steczkowską doskonale się zaprezentowali. Niektórzy z nich występowali na dużej scenie po raz pierwszy i za nich właśnie jeszcze mocniej trzymaliśmy kciuki. Miło też było posłuchać i spotkać naszych cudownych Absolwentów, którzy kontynuują przygodę ze śpiewem u Pani Agaty Steczkowskiej. Gratulujemy wszystkim razem i każdemu z osobna! Dziękujemy wszystkim Artystom za cudowną atmosferę i pełen ciepła wieczór.

  Przedstawienie teatralne „Gucio Chusteczka”

  Gucio Chusteczka to trochę gapowaty chłopiec. Pech sprawił, że przeziębił się, ale za nic nie chciał iść do Pana Doktora. Bał się zaglądania do buzi, połykania tabletek, picia syropu. A gardło bolało coraz mocniej, gorączka się wzmagała, nos czerwieniał od kataru… Czy przyjaciele pomogą mu w chorobie? Czy Gucio przekona się, że Doktora nie należy się bać? Co robić, by chorować jak najmniej i być zdrowym? Przedstawienie to było pełne humoru i bardzo edukacyjne.

  Zajęcia z dogoterapii

  Za nami pierwsze spotkanie z Lakim – cudownym, specjalnie wyszkolonym psem oraz jego przewodnikiem Panią Olgą. Głaskania, przytulania, karmienia, fantastycznej zabawy i zachwytom nie było końca.

  Zajęcia dydaktyczne

  Nasze dzieci z grupy „Bystre Delfinki” poznały kolejne litery. Przedszkolaki lubią poznawać litery i lubią się nimi bawić.

  Zabawa na placu zabaw

  Kto nie lubi zabaw na świeżym powietrzu. Nasze Przedszkolaki bardzo lubią, zobaczcie sami.

  Zajęcia z języka angielskiego

  Nauka to też świetna zabawa . Poznajemy nowe słówka w języku angielskim.

  Zajęcia logopedyczne

  Podstawą Naszych grupowych zajęć logopedycznych jest profilaktyka – wykrywanie oraz korygowanie ewentualnych wad wymowy, stymulowanie rozwoju mowy, doskonalenie mowy już ukształtowanej oraz wdrażanie nawyków poprawnego mówienia poprzez regularne ćwiczenia aparatu mowy – ćwiczenia oddechowe, gimnastykę buzi i języka.
  To właśnie mowa, jako jeden z wiodących czynników wpływa na całościowy rozwój dziecka, jego dojrzałość szkolną, dalszy poziom wiedzy i umiejętności oraz funkcjonowanie w grupie rówieśniczej.

  Zajęcia z języka angielskiego z tablicą interaktywną

  Zajęcia z tablicą interaktywną to nie tylko fantastyczna edukacja, ale przede wszystkim dobra zabawa.

  Zajęcia umuzykalniające z Agatą Steczkowską

  Zajęcia umuzykalniające z Agatą Steczkowską to nie tylko rozśpiewanki, śpiew, zabawy muzyczno-ruchowe, ale przede wszystkim fantastyczna zabawa dla naszych Przedszkolaków.

  Świąteczny koncert naszych Chórzystów w Domu Dochodowym

  Za nami piękny świąteczny koncert w wykonaniu naszych Chórzystów i Agaty Steczkowskiej, który odbył się w Domu Dochodowym przy Placu Trzech Krzyży. Jesteśmy ogromnie wzruszeni i dumni z naszych Chórzystów. Zobaczcie sami, jak było pięknie.

  Sesja zdjęciowa z Mikołajem

  Uwielbiamy Go…bo kto nie lubi Świętego Mikołaja .

  Konkurs na „Najpiękniejszą bombkę”

  Nasz konkurs na Najpiękniejszą bombkę został rozstrzygnięty 😉 Uczestnicy mieli za zadanie wykonać własnoręcznie bombkę Bożonarodzeniową. Z uwagi na to, iż wszystkie przyniesione przez dzieci bombki są przecudowne i przepiękne oraz są prawdziwymi dziełami sztuki, komisja konkursowa zgodnie uznała, że należy nagrodzić wszystkie prace. W związku z powyższym wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali świąteczne upominki. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wykonanie przepięknych ozdób na choinkę.

  Przedstawienie teatralne – Opowieść Wigilijna

  Za nami piękne przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów teatru „Grupa Echo” pt. „Opowieść wigilijna”. Piękna, klasyczna baśń autorstwa Karola Dickensa o tym, jaką radość daje pomaganie innym i że zawsze jest czas, by zmienić się na lepsze. To właśnie w czasie Świąt miłe wspomnienia powracają do nas nieoczekiwanie.

  Spotkanie przy książce z Katarzyna Skrzynecka

  W ramach społecznej kampanii Cała Polska czyta dzieciom, ostatnio odwiedziła nasze Przedszkolaki aktorka, piosenkarka, prezenterka, autorka tekstów, kompozytorka Pani Katarzyna Skrzynecka, która przy kominku przeczytała dzieciom świąteczne opowiadania.

  Świąteczny koncert Muzaków

  8 grudnia zaprosiliśmy „muzakowych” Rodziców dzieci, które uczęszczają na zajęcia dodatkowe „Muzaki” na świąteczny koncert w wykonaniu dzieci, Moni i głównego bohatera zajęć MUZAKA. Dzieci ubrane były w świątecznym klimacie. Na koncercie, jak to zwykle bywa na Muzakach była świetna atmosfera, która udzieliła się wszystkim. Zresztą…sami zobaczcie 😉

  Szlachetna Paczka – finał akcji w Naszym Przedszkolu

  Pięknie Państwu dziękujemy za wsparcie akcji „Szlachetna Paczka”, za szlachetne serca i okazaną pomoc. Szlachetne, świąteczne paczki dla rodziny z gminy Gołymin – Ośrodek, w powiecie ciechanowskim zostały już przekazane bezpośrednio do Pani Agnieszki i Pana Wojciecha. Dzięki Państwa hojności udało nam się zrealizować główną potrzebę Rodziny, którą była kuchenka gazowa. Dodatkowo, za zebrane pieniądze zakupiliśmy również odkurzacz, żelazko i suszarkę. Pełna zebrana kwota wyniosła 2 489,00 zł. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za OGROMNE PAŃSTWA WSPARCIE I CHĘĆ POMOCY RODZINIE. WARTO POMAGAĆ !!!

  Prezenty od Świętego Mikołaja

  Od samego rana wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy na naszego Gościa. Najpierw dzielne elfy kompletowały zamówienie, aż wreszcie Święty Mikołaj dotarł do naszych Przedszkolaków i wręczył im przepiękne prezenty.

  Przejażdżka na kucykach

  Kuce to nasi stali goście . Nasze Przedszkolaki uwielbiają spotkania z Kacprem i Siton.

  Koncert z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską „Hej kolęda, kolęda w Studiu Koncertowym Polskiego Radia

  W studiu koncertowym Polskiego Radia odbył się koncert z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską pt. „Hej kolęda, kolęda”. Jesteśmy bardzo dumni, że do udziału w koncercie zostały zaproszone dzieci z naszego Przedszkola. Miło też było posłuchać i spotkać naszych cudownych Absolwentów, którzy kontynuują przygodę ze śpiewem u Pani Agaty Steczkowskiej. Gratulujemy!

  Sesja świąteczna

  Pracowity grudzień w naszym Przedszkolu… . Świąteczna sesja już za nami, a poniżej kilka kadrów uwieczniających piękny, przedświąteczny czas.

  Zajęcia dydaktyczne

  Zajęcia dydaktyczne rozwijają w naszych Przedszkolakach pasję do nauki i poznawania świata.

  Spotkanie z Mikołajem

  Cóż to był za dzień… towarzyszył nam zapach pierników, pomarańczy, kominek, Święty Mikołaj, Mikołajka i nasze dzieci, które lubią być razem. Tak tworzyliśmy świąteczny, piękny dzień. Zobaczcie i poczujcie jak fantastycznie się bawiliśmy.

  Zabawy na śniegu

  Uroczyste zapalenie lampek na choince

  U nas już pachnie świętami…Uroczyście powitaliśmy choinkę i zapaliliśmy lampki na niej, tak by wyglądała jak zaczarowana. Przy choince dzieci wysłuchały pięknych opowiadań świątecznych czytanych przez swoje Panie nauczycielki. W tym dniu gościliśmy wyjątkowego gościa tatę Maciusia z grupy „Pracowite Pszczółki”, który przy choince przeczytał dzieciom opowiadanie o Mikołaju. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

  Zajęcia z języka angielskiego z tablicą interaktywną

  Zajęcia z tablicą interaktywną to nie tylko fantastyczna edukacja, ale przede wszystkim dobra zabawa.

  Zabawa andrzejkowa

  Nasze Przedszkolaki przeniosły się w świat magii i wróżb andrzejkowych. W tym dniu Cyganeczka Janeczka podzieliła się z dziećmi swoją tajemną wiedzą o wróżbach i przesądach andrzejkowej nocy. Były tańce, zabawy, wypowiadanie zaklęć. Dziękujemy Cyganeczce Janeczce -Patrycji Lipińskiej dla dzieci oraz naszym Nauczycielom za fantastyczna zabawę z dziećmi.

  Kampania czytania „Cała Polska czyta dzieciom”

  Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Nasze przedszkole bardzo aktywnie uczestniczy w programie „Cała Polska Czyta Dzieciom” również dzięki wyjątkowym gościom – RODZICOM NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW.
  Przepięknie dziękujemy za te miłe spotkania.

  Samodzielnie, smacznie i zdrowo – zajęcia edukacyjne

  Nasze Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie drugie śniadanie, podwieczorek. Na początku dzieci zostały wdrożone w zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Zostały przygotowane pyszne, zdrowe kanapki, kolorowa, pyszna sałatka owocowa oraz radosne i jakże smaczne myszki do jedzenia . Podczas robienia pyszności dzieci kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.

  Zabawy na śniegu

  Pierwszy śnieg! Co za radość! Trzeba go od razu zobaczyć i poczuć na własnej skórze .

  Spotkanie z tatą Lenki z grupy Pracowite Pszczółki

  Z ogromną przyjemnością gościliśmy ostatnio wyjątkowego gościa – tatę Lenki z grupy Pracowite Pszczółki, który opowiedział dzieciom o zawodzie jaki wykonuje. Tata Lenki jest Marynarzem. Dzieci miały okazję zobaczyć marynarską czapkę. Przedszkolaki dowiedziały się, że statki mogą być pasażerskie i towarowe, że bez mapy nie da się płynąć, że nawigacja przydaje się nie tylko w samochodzie.
  Było to niezwykle ciekawe spotkanie, które dostarczyło Przedszkolakom mnóstwo wrażeń i pozytywnych emocji. Serdecznie dziękujemy tacie Lenki za możliwość rozmowy i podzielenia się z nami swoimi wspomnieniami z rejsów.

  Zajęcia przyrodnicze „Mikroświat”

  Mali przyrodnicy na zajęciach przyrodniczych dowiedzieli się co to jest „Mikroświat” i jak można go zobaczyć. Dzieci pod lupą oglądały swoje dłonie, mech, listki, glony nitkowate oraz rozwielitkę. Cóż to było za ciekawe doświadczenie .

  Zajęcia logopedyczne

  Zajęcia logopedyczne to frajda dla naszych Przedszkolaków. Pani Łucja zawsze daje nam zadania dla buzi i języka.

  Koncert z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską – „Tobie, Ojczyzno, śpiewamy” w studiu Koncertowym Polskiego Radia Witolda Lutosławskiego

  Tydzień temu odbył się kolejny koncert w wykonaniu Chórzystów z naszego Przedszkola, z cyklu „Śpiewajmy z Agatą Steczkowską” pt: „Tobie, Ojczyzno, śpiewamy”. Koncert odbył się w sali koncertowej Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Było pięknie i wzruszająco. Gratulujemy naszym Przedszkolakom, jesteśmy z Was bardzo DUMNI !!!

  Dzień pluszowego Misia

  Nasz podróżnik, nasz przyjaciel, niezastąpiony kumpel w zabawie…to dziś jest jego święto . Dzień Pluszowego Misia to dobra chwila do wspólnej zabawy.

  Zajęcia z tablicą interaktywną

  Zaciekawione buzie naszych Przedszkolaków mówią jedno… Uwielbiamy zajęcia z tablicą interaktywną !

  Kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”

  Cała Polska czyta dzieciom i rodzice naszych Przedszkolaków też czytają . Bardzo dziękujemy za te ważne chwile.

  Przedstawienie teatralne pt. „O Szewczyku, co smoka Wawelskiego pokonał”

  Przedstawienie teatralne pt. „O Szewczyku, co smoka Wawelskiego pokonał” w wykonaniu Teatru Falko Show, to spektakl, który wykorzystuje ciekawą formę teatru stolikowego. Przedstawienie rozgrywa się na kolorowej skrzyni, która obracana, przestawiana, otwierana tworzy różne miejsca akcji. Bohaterami są lalki wykonane przez ludowego rzeźbiarza. Spektakl opatrzony jest piękną muzyką, której wiodącym instrumentem są skrzypce.

  Zajęcia edukacyjne

  Każdy temat jest dobry na wprowadzenie liter. W naszym przedszkolu poznajemy i bawimy się literami.

  Przedstawienie teatralne pt. „Niezwykła podróż”.

  Dzieci z grupy Brykające Tygryski ostatnio obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Niezwykła podróż”. Nasze Przedszkolaki miały okazję wybrać się wraz z małą dziewczynką o imieniu Oj Dana w kolorowe i bardzo ciekawe podróże.

  Zajęcia z eksperymentów

  Zajęcia z eksperymentów są dla dzieci okazją do odkrywania otaczającego nas świata, łączą w sobie zdobywanie wiedzy przy świetnej zabawie. Dzieci mają okazję eksperymentować, mieszać mikstury, odkrywać zagadki.

  Zajęcia z języka hiszpańskiego

  Nasze Przedszkolaki uwielbiają zajęcia z języka hiszpańskiego, są one pełne dobrej zabawy i uśmiechu .

  Zajęcia z religii

  Na zajęciach z religii nasza Pani Ania w radosny sposób wprowadza dzieci w życie religijne :).

  Warsztaty o Polsce

  Dlaczego w godle Polski jest biały orzeł? Kto napisał polski hymn? Dlaczego na fladze pojawił się biały i czerwony kolor? Podczas spotkania z historykami z Muzeum Historii Polskiej dzieci poznały odpowiedzi na te pytania. Było edukacyjnie, pięknie i uroczyście.

  Wspaniały występ chórzystów z naszego Przedszkola

  Za nami wspaniały występ chórzystów naszego Przedszkola podczas koncertu patriotycznego w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji w Wilanowie. Wzruszenie i duma są ogromne, bo chórzyści prowadzeni przez Agatę Steczkowską przepięknie zaprezentowali się na dużej scenie śpiewając jakże trudne, patriotyczne pieśni. Brawo !!!

  Zajęcia edukacyjne – „Moja Ojczyzna, mój kraj”

  11 listopada to Święto Niepodległości . Uczymy dzieci patriotyzmu. Na zajęciach edukacyjnych dzieci poznawały symbole narodowe, dowiedziały się o historii, tradycji i obyczajach Polski.

  Kampania społeczna Cała Polska czyta dzieciom

  Całym naszym sercem wspieramy kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. Nasze Przedszkolaki uwielbiają jak im czytają Panie Nauczycielki albo Rodzice zaproszeni do akcji .

  Zajęcia z dziecięcej matematyki

  Zajęcia z dziecięcej matematyki z ogromną radością organizujemy dla naszych Przedszkolaków. Zawsze są one dostosowane do ich możliwości i zawsze muszą fascynować dzieci.

  Zabawy z chustą animacyjną Klanza

  Zabawy z kolorową chustą animacyjną Klanza zawsze powodują ogromną radość u naszych Przedszkolaków.

  Zajęcia muzyczne z Agatą Steczkowską

  Zajęcia z Agata Steczkowską to wspólna muzyczna przygoda dla naszych wszystkich Przedszkolaków.

  Our Jack-o-Lanter – drążymy dynie

  W ramach lekcji języka angielskiego nasze dzieci poznają kulturę państw anglojęzycznych, święta i zwyczaje z nimi związane.

  Zajęcia umuzykalniające z Agatą Steczkowską

  Z Agatą Steczkowską śpiewają nie tylko nasze cudowne Przedszkolaki, ale całe przedszkole . Nie od dziś wiadomo, że muzyka łączy pokolenia.

  Cukierek albo psikus – zabawa halloweenowa

  Zabawa była upiornie wesoła! 🙂 Bardzo dziękujemy Rodzicom dzieci za fantastyczne przebrania.

  Zajęcia z rytmiki

  Dzięki naszej Pani Agnieszce dzieci twórczo obcują z muzyką. Na zajęciach umuzykalniających nie brakuje tańca, śpiewu, pantomimy oraz gry na instrumentach.

  Hol

  Sesja zdjęciowa

  Nasze Przedszkolaki uwielbiają pozować do zdjęć . Ile uśmiechu i radości jest na tych zdjęciach.

  Zajęcia edukacyjne

  Uczymy się liter, poznajemy zwierzęta domowe, rysujemy, malujemy… tak mija przedszkolny czas w grupie Delfinków.

  Zajęcia z języka angielskiego Trick or treating is fun

  Straszliwie wesoło, twórczo i radośnie jest na zajęciach z języka angielskiego. Poznajemy halloweenowe przebieranki.

  Akcja edukacyjna = Światowy Dzień Mycia Rąk

  W ramach „Światowego dnia mycia rąk” dzieci doskonaliły technikę mycia rąk. Celem akcji było uświadomienie dzieciom konieczności mycia rąk i kształtowanie higienicznych nawyków. W nagrodę za udział w akcji wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

  Warsztaty umuzykalniające z Agatą Steczkowską

  Z Agatą Steczkowską śpiewają nie tylko nasze cudowne Przedszkolaki, ale całe przedszkole . Nie od dziś wiadomo, że muzyka łączy pokolenia .

  Zajęcia z tablicą interaktywną

  Ostatnie zajęcia z języka angielskiego, prowadzone przez naszą Panią Anię, bardzo podobały się dzieciom z grupy „Zwinne Wiewiórki”. Tablica interaktywna to fantastyczna pomoc dla uatrakcyjnienia zajęć edukacyjnych.

  Zajęcia edukacyjne – wprowadzanie liter

  Nasze Delfinki nie próżnowały i poznały nową literę. Glottoklocki są już w rękach naszych Przedszkolaków.

  Sałatka owocowa w wykonaniu Przedszkolaków 🙂

  Jesienne tematy zajęć dzielą się z nami soczystymi i zdrowymi tematami. Sałatka owocowa w wykonaniu Pszczółeczek była bardzo smaczna i kolorowa. Smakowała najlepiej, bo została samodzielnie przygotowana.

  6 października – Światowy Dzień Uśmiechu

  Uśmiech ma wielką moc, działa jak lekarstwo, więc uśmiechajmy się jak najczęściej. Nasze przedszkole opanowały zabawne uśmiechy. Muzyka z repertuaru dziecięcego, która rozbrzmiewała we wszystkich salach, wprawi każdego w świetny nastrój. Tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w krainę uśmiechu, Panie nauczycielki zorganizowały dzieciom zajęcia na wesoło, które zapewniły świetny humor na cały dzień.

  Zajęcia edukacyjne – jesienne skarby

  Jesienny temat bloku zajęć edukacyjnych jest pełen kolorów, smaków, zapachów i kształtów. My bardzo lubimy te jesienne zajęcia.

  Karate – zajęcia pokazowe

  Już rozpoczęliśmy dodatkowe zajęcia – karate z cudownym senseiem Tomaszem Lewkowiczem z IPPON Team.
  Zobaczcie jak wesoło było u nas na zajęciach pokazowych.

  Jesienny spacer naszych dzielnych trzylatków

  Nasze dzielne Tygryski wybrały się na spacer w poszukiwaniu Pani Jesieni. Było sporo skupienia, radości i równych kroków – nóżka za nóżką .

  Przedstawienie teatralne Czarodziejskie Słówka

  Przedstawienie teatralne Czarodziejskie Słówka to pełne mądrości opowiadanie. Bajka ta opowiadała o konieczności dziękowania, przyznawania się do błędów, bycia miłym i bezinteresownym. Naszym Przedszkolakom bardzo podobało się to przedstawienie !

  Spacer edukacyjny

  Przedszkolaki razem ze swoimi Paniami wybrały się na spacer po najbliższej okolicy, by przypomnieć sobie prawidłowe zachowanie i zasady obowiązujące pieszego na skrzyżowaniu. Dzieci poznały znaki drogowe oraz podstawowe zasady ruchu drogowego.

  Warsztaty edukacyjne – Tajemnice pszczelego królestwa

  Dzięki cudownym opowieściom Pani pszczelarz dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek o życiu i zwyczajach pszczół: poznały rodzinę pszczelą, dowiedziały się, co pszczółki robią w ulu, czyli jakie wykonują „zawody” – wbrew pozorom mają mnóstwo pracy w swoim domku. Przedszkolaki obserwowały z bliska rój pszczół w pokazowym ulu i szukały matki pszczelej. Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało słoiczek miodu oraz samodzielnie wykonało świeczkę z plastra wosku.

  Warsztaty artystyczne z Agatą Steczkowską

  Śpiew rozniósł się po całym przedszkolu, bo nasze Przedszkolaki rozpoczęły wyjątkowe Warsztaty Artystyczne z Agatą Steczkowską – niezwykłym muzykiem – dyrygentką, pianistką, kompozytorką, wiolonczelistką, pedagogiem oraz założycielką Chóru Dziecięcego Agaty Steczkowskiej, w którym występują dzieci w wieku od 2 do 12 lat.

  Nowa tablica interaktywna

  W przedszkolu została już powieszona kolejna tablica interaktywna i wykorzystywana jest do zajęć przez nasz zespół pedagogów. Przedszkolaki nie kryły zachwytu

  Jesienny Piknik – Jabłkowy zawrót głowy

  8 września zaprosiliśmy wszystkich Przedszkolaków i ich Rodziców na jesienny piknik – „Jabłkowy zawrót głowy”. To czas, który przy ciepłej wrześniowej pogodzie spędzaliśmy na świeżym powietrzu, wspólnie bawiąc się z dziećmi i Państwem. Podczas wspólnej zabawy dzieci razem z Rodzicami miały okazję uczestniczyć w konkursach, zabawach zespołowych oraz zabawach muzyczno – ruchowych. Kolorami obowiązującymi na pikniku były kolory jesieni. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność i do zobaczenia na jesiennym pikniku za rok.