Zajęcia z psychologiem

Wszystkie dzieci w naszym przedszkolu objęte są specjalistyczną opieką psychologiczną. Pozwala to na precyzyjne rozpoznanie możliwości rozwojowych dziecka i podejmowanie możliwie wcześnie działań korygujących.


Psycholog dziecięcy:

  • obserwuje dzieci, prowadzi konsultacje z nauczycielami, pomaga w rozwiązywaniu trudnych problemów wychowawczych, emocjonalnych i społecznych
  • prowadzi badania psychologiczne na życzenie rodziców bądź na wniosek nauczycieli
  • diagnozuje sytuacje wychowawcze w celu wspierania rozwoju dziecka
  • prowadzi indywidualne konsultacje psychologiczne
  • organizuje warsztaty dla rodziców

 

NASZA PANI PSYCHOLOG:

Dorota Gubera
psycholog

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją Psychologia Kliniczna Dziecka. Od 12 lat pracuję jako psycholog w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, gdzie moim zadaniem jest wspieranie rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym oraz pomoc ich rodzicom i nauczycielom przedszkoli. Współprowadzę także grupowe zajęcia uspołeczniające dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Wierzę, że to rodzic potrafi najlepiej pomóc swojemu dziecku, dlatego z wielką przyjemnością prowadzę warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców. Podziwiam zaangażowanie rodziców we wprowadzanie zmian w swoich metodach komunikowania się z dzieckiem, cieszą mnie ich sukcesy i wzmacnianie pewności siebie w roli rodzica.