Dzień Dziecka w Przedszkolu

Na początku czerwca świętowaliśmy w naszym Przedszkolu i Żłobku Dzień Dziecka. Był to wyjątkowy dzień pod hasłem „Wszyscy jesteśmy dziećmi”, podczas którego na dzieci czekały same niespodzianki. Tego dnia dzieci bawiły się z Klaunem, Myszką Miki i Trollem na naszym placu zabaw przy dźwiękach muzyki, wśród kolorowych balonów, dmuchanych zjeżdżalni i waty cukrowej.

Dzień Mamy i Taty

Nasze pociechy z biciem serca i tremą czekały na swoje mamusie i tatusiów, aby móc z okazji ich święta złożyć im życzenia. Dzieci przygotowały dla rodziców przedstawienie, w którym wcieliły się w kumkające żabki i klekoczące bociany. Nie zabrakło zagadek i konkursów z nagrodami. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Spotkanie Wielkanocne z Rodzicami

W trzecim i czwartym tygodniu marca zaprosiliśmy rodziców na artystyczne warsztaty pod hasłem: „Wielkanocne cuda-wianki”. Wśród technik dekoracyjnych królowały te najmodniejsze, najwymyślniejsze i najpiękniejsze

Śniadanie Wielkanocne w stylu góralskim

Przy pięknie udekorowanym stole i koszyczku pełnym barwnych pisanek spędziliśmy wspólnie czas opowiadając dzieciom o tradycjach Świąt Wielkanocy. Tym razem towarzyszyła nam muzyka, gwara i klimat góralski.

Dzień Babci i Dziadka

Pod koniec stycznia dzieci zaprosiły swoje ukochane Babcie i Dziadków do przedszkola na wspólne spędzenie popołudnia. Dzieci były bardzo dumne i podekscytowane wizytą ważnych gości i z radością przedstawiały swoje talenty sceniczne. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek.

Jasełka w wykonaniu małych aktorów

Trzeci tydzień grudnia - był to czas spotkań jasełkowych. W przedświątecznym, gorącym czasie spotkaliśmy się na chwilę, by w miłym gronie posłuchać kolęd, skosztować piernika, podzielić się dobrym słowem. Dzieci specjalnie z tej okazji przygotowały piękne jasełkowe przedstawienie i moc świątecznych prezentów dla rodziców.

Uroczyste pasowanie na Przedszkolaka

W trzecim tygodniu października odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Na uroczystości byli obecni wszyscy Rodzice. W tym dniu nasze dzieci pierwszy raz wyszły na scenę i zaprezentowały swoje zdolności aktorskie. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały przygotowane teksty. Wykazały się przy tym dużą śmiałością i uzdolnieniami, choć chwilami mogliśmy dostrzec na ich buziach nieśmiałe rumieńce. Występ przyjęty został gromkimi brawami. Po przedstawieniu za pomocą olbrzymiego ołówka Pani Dyrektor pasowała dzieci na Przedszkolaka. Dzieci otrzymały misie, z którymi w Przedszkolu będą uczyć się figur geometrycznych, liczenia i mierzenia.