Wycieczka do Fabryki Krówek - Ciągutek

Piękna letnia pogoda towarzyszyła naszym Przedszkolakom w wycieczce do Fabryki Krówek Ciągutek w podwarszawskim Milanówku. Dzieci z niesamowitą uwagą słuchały i oglądały cały proces wytwarzania cukierków, a pracownicy fabryki zdradzili dzieciom jak powinna wyglądać i smakować prawdziwa krówka. Najmilszym momentem była możliwość skosztowania z taśmy produkcyjnej świeżo zrobionej na oczach dzieci Krówki.
Ostatnim etapem wycieczki była lekcja samodzielnego, ręcznego zawijania cukierków w papierki, co przysporzyło mnóstwo radości wszystkim obecnym. W dobrych nastrojach i ze słodkimi minami wróciliśmy do Przedszkola z zapasem cukierków dla rodziców .

Wycieczka do stadniny kucyków Ponyekspress

W sierpniu nasze Przedszkolaki uczestniczyły w wakacyjnym pikniku. Oczywiście nie mogło zabraknąć przejażdżki bryczką i śpiewania wakacyjnych piosenek. Dzieci zobaczyły stajnię, obejrzały siodła, uprzęż dla konia, machały palcatami oraz mogły przymierzyć toczki. Wrażeń było mnóstwo! Uwieńczeniem pikniku była możliwość jazdy na kucyku. Wszystkie Przedszkolaki z wypiekami na twarzy zrobiły koronną rundę na wybiegu . Dodatkową atrakcją pikniku były szalone zabawy na kolorowych dmuchańcach oraz tańce w rytm dyskotekowej muzyki.

Rejs po Wiśle statkiem wycieczkowym Wars

Wycieczka na baseny termalne w Mszczonowie

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego "Nad Rzeczką"

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie

„Bajka o deszczowej kropelce i tęczy ” w Teatrze Guliwer

Przedstawienie opowiada o tym jak żywioły spotykają się z tytułową kropelką, która postanawia poznać świat przyłączając się do deszczu. Pewnego dnia budzi się w świecie, który umiera. Mała kropelka, staje się dorosłą i odważną bohaterką gdy postanawia ratować świat, oraz swoich przyjaciół przed suszą. Jej niezwykłe losy układają się w historię z pięknym zakończeniem,  pokazując, że życie nie toczy się tylko wokół nas samych, że trzeba i warto pomagać innym.

Właśnie tak dzieci świętowały Międzynarodowy Dzień Strażaka

4 maja z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka odwiedziliśmy jednostkę straży pożarnej w Wilanowie. Dzieci zapoznały się ze sprzętem pożarniczym, miały także okazję zobaczyć jak wygląda w środku wóz strażacki. Kluczowym momentem było wycieczki było przymierzanie hełmów i zmierzenie się ze strażacką sikawką . W ramach podziękowania strażacy otrzymali od dzieci dyplom i samodzielnie wykonane rysunki.

Wiosenna wycieczka do ZOO

W czwartek, 29 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do ZOO. Pogoda była śliczna i wszystkie zwierzęta z radością oczekiwały na zwiedzających. Bardzo nam się podobały wspaniałe kolorowe rybki, przepiękne rozśpiewane egzotyczne ptaki w ptaszarni, a najbardziej - rozbrykane małpki, które zaczepiały nas i głośno krzyczały z radości na nasz widok.

Przedszkolaki w Centrum Nauki Kopernika

Dzieci miały okazję zobaczyć fantastyczne, nowoczesne laboratorium eksperymentowania, które łączy naukę z zabawą i w niekonwencjonalny sposób tłumaczy otaczające nas zjawiska. Zwiedzając Centrum Kopernik przedszkolaki poznały ponad 450 eksponatów, które pozwalają zrozumieć świat i pokazują, że każdy z nas może być odkrywcą przez całe życie.