Referencje dla Żłobka

Kiedy pojawił się w naszej rodzinie pomysł żłobka, pojawiła się też panika: „Jak można zostawić tak zżytego z nami malca z „obcymi” ludźmi?!”. Warunkiem sine qua non było znalezienie bezpiecznego, lubiącego dzieci miejsca, które te obawy zmniejszy. Szukając trafiliśmy na żłobek ”Cudowne Lata” – wyczuwało się, że to świat przyjazny maluchom. Ta intuicja potwierdziła się bardzo szybko.  Już od pierwszego dnia nasz syn czuł się tu dobrze. Ze zdziwieniem odkryliśmy, że nie trawimy czasu rozłąki na zamartwianie się, bo widać było, że nasz syn jest w żłobku szczęśliwy. Dla nas to bezcenny komfort.

Pomijając aspekt estetyczny (miłe wnętrza), kulinarny (bogate menu), edukacyjno-rozwojowy (urozmaicony plan zajęć), najbardziej ujęły nas opiekunki – prawdziwie zaangażowane, ciepłe, przywiązane do dzieci. To jest łatwe do weryfikacji, bo zawsze działa w obie strony – nasz syn obie ciocie bardzo lubi ;-) A co równie ważne, to właśnie ciocie nauczyły go pierwszych umiejętności społecznych – dobrego funkcjonowania w grupie, dzielenia się z innymi, współpracy. To znakomite wprowadzenie w życie – zadanie nas, rodziców – ale dobrze mieć takiego partnera w tej misji.

 

Anna Wasiewicz-Włodarczyk, Tomasz Włodarczyk

 

 


 

 

Decyzję o wyborze żłobka "Moje Cudowne Lata" podjęliśmy bez wahania, mimo że wybieraliśmy z dość szerokiej oferty tego typu placówek w dzielnicy Kabaty. Codziennie rano, żegnając się z naszą uśmiechniętą od ucha do ucha córeczką utwierdzamy się w przekonaniu, że to był strzał w dziesiątkę.

‘Moje Cudowne Lata’ to uroczy, wolnostojący budynek, położony w zacisznej, spokojnej i skąpanej w zieleni okolicy. Wewnątrz czysty, schludny i kolorowy na zewnątrz otoczony sporym, zamkniętym ogrodem, na którym urządzony jest bezpieczny placyk zabaw dla dzieci.  Olbrzymim atutem jest genialna kuchnia. Menu jest ułożone z głową, posiłki składają się w dużej mierze z pełnych kasz, warzyw i owoców.

Z dziećmi pracują fantastyczne opiekunki -  ciepłe,  oddane,  energiczne i  dbające o bezpieczeństwo maluchów.  
Jako rodzice mamy znakomity kontakt zarówno z opiekunkami jak i dyrekcją.  Personel jest  zawsze dostępny, otwarty na rozmowę i sugestie.

Żłobek z dużą starannością organizuje dzieciom zajęcia tak żeby stymulować ich rozwój i otwierać na świat.  Nasza roczna Zuzanna uczestniczyła już w dwóch wycieczkach, słucha muzyki, bierze udział w zabawach ruchowych, maluje, skacze na trampolinie, a całe lato będzie się pluskać w brodziku w żłobkowym ogródku ☺

‘Moje Cudowne Lata’ działa trochę jak instytucja dziadków –stale wprowadza nowe elementy, które mają sprawić, że dzieciom jest w tym miejscu naprawdę dobrze.

My natomiast dziękujemy za spokój ducha, który mamy codziennie zostawiając Zu  pod opieką ‘MCL’.

Aleksandra Owsiak i Jacek Stachera

 

 


 

 

"Nasz Synek czuje się bardzo dobrze w żłobku, a my jako Rodzice możemy spokojnie pracować wiedząc, że Dziecko jest pod dobrą opieką. Obok świetnych warunków lokalowych, infrastruktury, wysokiego poziomu czystości oraz idealnie zbilansowanego menu mogę podkreślić to, że kadra jest nastawiona na komunikację z Rodzicem. Słuchając naszych sugestii oraz proponując nam swoje bazujące na doświadczeniu pedagogicznym, wspólnie z Rodzicami znajduje rozwiązania najlepsze dla dzieci i ich rozwoju."

Pozdrawiam :),

Agnieszka Strzelczyk-Walczak