Referencje dla Przedszkola

 

Szanowni Państwo,
Referencję tę wystawiam na prośbę mojego syna Oskara, który obecnie jest już absolwentem przedszkola "Moje Cudowne Lata". Myślę, że sam fakt, że dziecko skłoniło mnie do jej napisania świadczy o tym jak wspaniale się tu czuł. Oskar uczęszczał do przedszkola w latach 2012-2015 czyli od początku pracy obecnej Pani Dyrektor Magdaleny Jagodzińskiej. Pani Magda i cała jej załoga to osoby, które stworzyły i tworzą cudowną atmosferę dla dzieci. Panie są opiekuńcze, doskonale wykwalifikowane, dające dzieciom poczucie bezpieczeństwa a jednocześnie konsekwentne i wymagające. Cieszę się, że podejmując decyzję o wyborze przedszkola pokierowaliśmy się z mężem własną intuicją. Z perspektywy czasu wiemy, że był to najlepszy wybór dla naszego Jedynaka.

Gorąco polecam przedszkole a swoją referecję zakończę cytując Syna:
"Przedszkole Moje Cudowne Lata to najlepsze przedszkole na świecie"!!!

 

Justyna Kawacz-Matysiak
Piotr Matysiak

 


 

Przygodę z MCL rozpoczęłam w chwili, kiedy moja Julcia miała 3,5 roku. To nie była jej pierwsza placówka opiekuńczo-edukacyjna. Do „małego przedszkola” poszła w wieku 1 roku i 8 miesięcy. Tam nawiązała pierwsze znajomości i poznała przyjaźń o imieniu Zuzia. Mocno się też zżyła z opiekunkami. To stawiało bardzo wysoką poprzeczkę przed MCL. Bałam się skutków rozstania i tęsknoty za starymi znanymi kątami. Julcia źle znosi zmiany, jest mało spontaniczna. Obiecałam jej, że będzie tam chodzić tylko wtedy, gdy jej się spodoba „duże przedszkole” (dla dużych dzieci). Moje troski zniknęły w mig, kiedy pierwszy raz zobaczyła MCL i poznała Panią Dyrektor. Po wyjściu z samochodu wzdychając powiedziała: „Łaaa, już mi się podoba…”. Wyrazu jej buźki nigdy nie zapomnę J Kilka minut później porzuciła mnie w holu i trzymając za rękę Panią Dyrektor, bez wahania, pomknęła na plac zabaw.

Okres adaptacyjny, natomiast, był prawdziwą męczarnią. Już pierwszego dnia, kiedy ją odebrałam planowo o godzinie 12-ej negocjowała ze mną, kiedy będzie mogła zostać „długo, tak jak inne dzieci”. Dzień w dzień wałkowała temat. Marudziła i marudziła. Nawet czekający na nas wyjazd wakacyjny przestał być dla niej atrakcyjny.

Zauroczenie mojej córki przedszkolem nie minęło. Chwilo trwaj…

Polecam MCL wszystkim rodzicom, którzy chcą być spokojni o swoje pociechy. Jestem przekonana, że bezpiecznie, ciekawie i owocnie spędzają tam czas.

 

Katarzyna Kucharska, mama Julki

 


 

Nie ma chyba lepszego dowodu na to, że Mały Człowiek dobrze czuje się w jakimś miejscu niż fakt, że z radością czeka na każdy kolejny dzień, który ma w nim spędzić, a w sobotę patrząc z rozczuleniem na grupowe zdjęcie mówi "nie będę ich widziała cały weekend".

Dla nas jako rodziców bezcenne jest poczucie, że od momentu kiedy Klara wchodzi do Moich Cudownych Lat otoczona jest opieką gwarantującą jej bezpieczeństwo, beztroską zabawę oraz optymalną ilość bodźców. Bezcenna jest świadomość, że wchodzi do miejsca gdzie respektowane są jej prawa i potrzeby przy jednoczesnym stawianiu granic tak potrzebnych dziecku.

Łatwość komunikacji z Wychowawcami i panią Dyrektor, ich zaangażowanie, indywidualne podejście, doskonale zorganizowany program zajęć i ilość aktywności takich jak wycieczki grupowe, wizyty teatrzyków lalkowych i wiele innych, przerosły nasze oczekiwania. 

Szukaliśmy dla Córki miejsca do którego sami jako dzieci chcielibyśmy chodzić, w którym tak jak tutaj moglibyśmy się bawić i poznawać Świat. 

Wielokrotnie mieliśmy już możliwość docenienia wkładu wychowawczego i edukacyjnego, które dostarczają Klarze Moje Cudowne Lata w realnych życiowych sytuacjach i każda z nich potwierdza słuszność naszego wyboru.

Nie mamy wątpliwości, że lata które spędza tutaj nasza Córka faktycznie są Jej Cudownymi Latami.

Gratulujemy stworzenia wspaniałej atmosfery tego miejsca i zbudowania zespołu wyjątkowych Wychowawców.

 

Basia i Borys

rodzice 4-letniej Klary

 


 

Przedszkole “Moje Cudowne Lata” to prawdziwie magiczne miejsce dla dzieci. Zachwyca nowoczesny i specjalnie przystosowany budynek, własna kuchnia, piękny plac zabaw,  ale przede wszystkim ludzie, którzy tworzą to miejsce – bezpieczne i lubiane przez nasze pociechy.

Bardzo podoba mi się indywidualne podejście do każdego dziecka, niezwykle istotne zwłaszcza podczas adaptacji.  W każdym momencie możliwy jest kontakt z Panią Dyrektor i Paniami prowadzącymi grupę. Zawsze chętnie i szczegółowo opowiadają o dniu dziecka w przedszkolu. Taka miła współpraca daje rodzicowi spokój i pewność, że dziecko jest bezpieczne i szczęśliwe.

Wycieczki, dni tematyczne, kucyki, teatrzyki, ciekawi goście to tylko niektóre dodatkowe atrakcje organizowane w przedszkolu. Dzieci uczą się, rozwijają i poznają świat świetnie się przy tym bawiąc a zaangażowanie Pań Nauczycielek sprawia, że każdy dzień jest wyjątkowy i pełen nowych wrażeń.

Szczerze polecam wybór Przedszkola „Moje Cudowne Lata”.

 

Paulina Zachwiej 

 


 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z Przedszkola „Cudowne Lata”, gdzie chodzi dwójka naszych dzieci. Dzieci mają wspaniały, bardzo bogaty program dydaktyczny, Panie Przedszkolanki odnoszą się do dzieci ciepło, ale też je wychowują. Obiekt, w którym mieści się przedszkole jest idealnie dostosowany do przeznaczenia: parking, przestronne szatnie, jasne, duże sale, wesołe ściany… Dzieci mają kilka zdrowych posiłków dziennie. Ponadto nawet jeśli obowiązki zawodowe zatrzymają nas w mieście, zawsze dzieci są pod dobrą opieką późnym popołudniem. Ogólnie jesteśmy spokojni o dzieci, widzimy ich postępy w słownictwie, zachowaniu, umiejętnościach. Myślę, że dzieci mają dużo szczęścia, że są w tak dobrym Przedszkolu.

 

Rodzice Jagody i Jędrusia

 


 

Przedszkole to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim ludzie i atmosfera, którą tworzą. W "Cudownych Latach" jest i rewelacyjna opieka i bardzo dobra współpraca z Paniami Nauczycielkami oraz Panią Dyrektor. Rozpoznanie indywidualnych potrzeb każdego dziecka i otwartość na rozmowę z rodzicami to rzeczy, które mnie ujmują.
Co decyduje o tym, że Przedszkole jest wyjątkowe?
Dzieci mają dużo atrakcji. Organizowane są tematyczne tygodnie, przyjeżdżają teatrzyki, są eksperymenty "naukowe", kucyk Zuzia, którego dzieciaki uwielbiają i po przejażdżce karmią smakołykami. Organizowane są wycieczki krajoznawcze, do teatrów.
Niewiele przedszkoli może się pochwalić takim wystrojem wnętrz i genialnym placem zabaw. Jest oddzielna super wyposażona sala gimnastyczna oraz sala do integracji sensorycznej. Budynek powstał specjalnie z myślą o przedszkolu, więc jest całkowicie do niego przystosowany.
Dla mnie jednym z większych plusów jest własna kuchnia a nie catering. Mój synek nie wyjdzie z Przedszkola bez podwieczorku i ciągle prosi o dokładki :).
Uśmiechnięta buzia naszego synka oraz jego rozwój z miesiąca na miesiąc są najlepszym dowodem na to, że są to jego "Cudowne Lata", a my dobrze wybraliśmy. 

Karolina Waszkiewicz

 


 

Trzy razy tak - czyli dlaczego jesteśmy szczęśliwi, że nasz Synek ma swoje "cudowne lata": 

1. Chociaż jego mama umierała ze strachu przed posłaniem swojego ukochanego jedynaka do przedszkola, on pokochał to miejsce od pierwszej wizyty i trudno go było namówić do powrotu do domu. I nie można mu się dziwić - cudowne panie, fantastyczny budynek, genialne otoczenie - zieleń, przestrzeń, las, cisza i spokój, ale przede wszystkim wspaniała i troskliwa opieka, uśmiech, ciepło i wszystkie uczucia potrzebne by maleństwo czuło się jak u siebie. 

2. Program zajęć w cenie czesnego o jakim my w czasach bycia przedszkolakiem mogliśmy tylko marzyć (o ile komukolwiek przyszło by do głowy, że takie atrakcje można mieć w przedszkolu) - ponownie - mimo obaw mamy - syn z entuzjazmem uczestniczy w wycieczkach i do teatru i w plener, a nawet poza miasto. A martwiącą się o wszystko mamę opiekunki i sama Pani Dyrektor powiadamia telefonicznie o dotarciu na miejsce, powrocie i tym jak Mały się czuje :) 

3. Syn w ciągu dwóch tygodni zaczął samodzielnie jeść, mówić (w tym także i po angielsku), odstawił pieluszki, smoczka i sprząta po sobie zabawki czym wprawia każdorazowo mamę w osłupienie. A do tego uśmiech jaki wywołuje u niego słowo przedszkole rozwiał wszelkie obawy jakie miała mama przed ciężką dla niej decyzją o posłaniu malucha do przedszkola. 

Gorąco polecamy, bo teraz nie potrafimy sobie wyobrazić co by było bez Cudownych Lat ...  Robert miał zacząć chodzić do przedszkola od września ale po tym jak pokochał to miejsce jest już pełnoetatowym przedszkolakiem od czerwca :) 

Magdalena i Robert Różańscy

 


 

Witam serdecznie, 

Na wstępie chciałabym poinformować, że zanim nasza córka Maja trafiła do Państwa staraliśmy się o miejsce w przedszkolu publicznym.

Zwiedzając przedszkola prywatne (Państwa placówki nie widzieliśmy wcześniej) nie byłam zadowolona z warunków w jakich dzieci przebywają. Dlatego po otrzymaniu informacji, że nasza Maja nie dostała się do żadnego z przedszkoli byliśmy załamani.

Traf chciał, że przy placu zabaw, na który chodzimy się bawić zobaczyliśmy reklamę Państwa placówki.

Pani Ilona oprowadziła nas po przedszkolu, które zrobiło na nas bardzo pozytywne wrażenie.

Pytanie było tylko jedno – jak nasza córka będzie się tam czuła. Przez pierwsze dni były łzy… ale dlatego bo za wcześnie ją odbieraliśmy. Zaznaczam, że oboje z mężem pracujemy, więc i tak odbieraliśmy Maję ok. godziny 16-stej. Oczywiście przyszedł tzw. kryzys, płacz przy rozstaniu, ale po kilku minutach Maja była zadowolona.

Panie wychowawczynie są bardzo miłe, mają wspaniałe podejście do dzieci. Z tego co mi wiadomo, zajęcia są bardzo ciekawie prowadzone.

Maja uczęszcza do przedszkola od końca maja. Co jest dla nas rodziców najważniejsze? Że lubi tam chodzić, że czuje się dobrze . Uśmiechnięta buzia naszego dziecka to najlepsza rekomendacja. 

A tak, od nas rodziców to mogę powiedzieć, że przedszkole jest naprawdę super. Duże, przestronne sale, ciekawe zajęcia, wycieczki, przemiła kadra. Czysto, kolorowo, przyjaźnie.

Bardzo fajny plac zabaw – teraz w rozbudowie, ale już można sobie wyobrazić jakie to będzie przemiłe miejsce dla dzieci.

Co jest ważne – ma się stały kontakt z paniami wychowawczyniami, Pani Dyrektor zawsze znajdzie czas by coś wyjaśnić :-), Pan Sekretarz jest osobą bardzo pomocną.

Polecam to przedszkole moim znajomym.

Agnieszka Guła

 


 

Dla nas, jako rodziców, najważniejsze jest, że Agatka dobrze czuje się w przedszkolu „Moje Cudowne Lata” i chętnie do niego uczęszcza. Bardzo lubi zajęcia, które są w nim prowadzone  – gimnastykę, rytmikę, angielski, a my z przyjemnością obserwujemy, jak robi postępy językowe, a także rozwija się ruchowo, społecznie i intelektualnie. Zajęcia z logopedii przyczyniły się do dopracowania wymowy głosek k i g oraz r, za co bardzo dziękujemy. Na przyjazne dla dzieci warunki składają się nie tylko piękne zabawki, nowoczesna infrastruktura obiektu oraz świetna kuchnia, ale przede wszystkim ludzie, którzy tworzą tak naprawdę atmosferę przedszkola. Pedagodzy tu pracujący potrafią dostrzec indywidualne potrzeby każdego dziecka a także są otwarci na rozmowę i kontakt z rodzicami.

W przedszkolu dużo się dzieje, są często organizowane wycieczki, wyjścia do teatru,  goście odwiedzający przedszkole w ramach zajęć  przybliżają dzieciom zagadnienia współczesnego świata, to wszystko sprawia, że dzieci się tu nie nudzą i mają znakomite warunki do rozwoju.

Agatka jest przedszkolakiem „Moich Cudownych Lat ” od stycznia 2012.

Renata Rosół

 


 

Witam serdecznie

Chciałabym podzielić się z Państwem swoją opinią na temat przedszkola "Cudowne Lata" i myślę , że spośród wszystkich dotychczas się wypowiadających mam do tego największe prawo, bowiem od ponad pół roku odprowadzam swoją wnuczkę Agatkę do tegoż przedszkola.

To jest naprawdę cudowne miejsce, nie tylko ze względu na wspaniałe usytuowanie / na obrzeżach dzielnicy Kabaty i Lasu Kabackiego, wśród pól i łąk/, ale przede wszystkim ze względu na wspaniałą kadrę wychowawczyń, którą po wielokrotnych zmianach - Pani Dyrektor dobrała perfekcyjnie, podnosząc  poprzeczkę bardzo wysoko. Brawo!

To  mądre, odpowiedzialne i świetnie przygotowane do wykonywanej pracy osoby. Bez najmniejszej wątpliwości poleciłabym każdemu rodzicowi  tę placówkę, a przecież wiadomo, że babcie , chociażby ze względu na swój wiek i doświadczenie życiowe, a przede wszystkim na wielką miłość do swoich wnuków, potrafią być bardziej krytyczne w ocenie , a  zatem moja opinia jest  tym bardziej wiarygodna.

O pięknym placu zabaw nie ma co pisać, proszę przyjechać tu i  przekonać się na własne oczy jak to wygląda, naprawdę warto.

Wiem z rozmowy z panią Dyrektor, która mimo licznych obowiązków zawsze znajduje czas na rozmowę z opiekunami dzieci, że w perspektywie jest sprowadzenie kucyków. Jest już przygotowany dla nich wybieg i dzieci z niecierpliwością czekają.

 

serdecznie pozdrawiam        

Wiesława Buratyńska - babcia Agatki

 


 

Szanowni Państwo,

Gorąco polecam Przedszkole Cudowne Lata wszystkim rodzicom, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom profesjonalną i czułą opiekę.

Mój syn uczęszcza do Przedszkola od 4 miesięcy. Wcześniej przez 1.5 roku uczęszczał do innego Przedszkola. Zmiana w zachowaniu mojego dziecka jest olbrzymia – fantastycznie je, prosi  o dokładki , polubił malowanie,  bardzo dobrze śpi, codziennie przynosi do domu mnóstwo nowych informacji.

Tak pozytywna zmiana wynika z bardzo dobrej atmosfery panującej w przedszkolu.  Jest to zasługa Pani Dyrektor, Pani Agnieszki i Pani Magdy, które wkładają całe serce, żeby dzieci czuły się dobrze. Panie bardzo dbają o prawidłowy rozwój emocjonalny dzieci uwzględniając jednocześnie indywidualne potrzeby dziecka. 

Program Przedszkola jest  tak ułożony, ze dzieci nie mają czasu się nudzić – rytmika, gimnastyka, angielski, logopedia, eksperymenty, no i oczywiście wspaniałe wycieczki.  Panie dbają, żeby te zajęcia były prowadzone w  sposób ciekawy  dla dzieci. Wiem, że inne Przedszkola  mają podobny program, ale ważne jest to jak te zajęcia są prowadzone.

Każdemu polecam to przedszkole, ponieważ zapisując tam dziecko, powierza się je w dobre ręce w pełnym tego słowa znaczeniu. Pani Dyrektor przede wszystkim kocha dzieci, a to oddając nasze pociechy do Przedszkola jest najważniejsze.

Pani Agnieszka jest wspaniałą wychowawczynią, która wychowuje dzieci konsekwentnie, ale jednocześnie bardzo spokojnie.

Ja idąc do pracy wiem, że moje dziecko jest  w Przedszkolu bezpieczne i ma zapewnioną profesjonalną opiekę.

Mama Bartka – Anna Pawłowska

 


 

Z całego serca polecam Przedszkole Cudowne Lata wszystkim tym Rodzicom, dla których bezpieczeństwo, profesjonalna opieka i dobre samopoczucie dzieci jest najważniejsze.

Mój synek chodzi do przedszkola prawie od roku. Na początku były łzy.  Wiadomo. Nowe miejsce, nowi ludzie. Ale po kilku dniach łzy i tęsknota za mamą poszły w niepamięć.

Niko stał się bardziej otwarty i rozgadany. Z radością obserwuję jak mój mały synek każdego dnia może się pochwalić nową umiejętnością. 

Profesjonalna opieka, czułość i uśmiech Pani Madzi oraz Pani Ani, wychowawczyń grupy sprawiają, że mój synek każdy dzień zaczyna i kończy uśmiechnięty. Energia i czas poświęcane dzieciom przez opiekunki grupy jest wręcz niesamowita. Dziękuję pięknie. 

To fantastyczne uczucie obserwować rozwój małego Człowieka.

Jednocześnie, mam świadomość jak wiele pracy w to wkładają Panie z grupy, a także Pani Dyrektor, która po prostu kocha to co robi, widać to na każdym kroku.

Każda uroczystość, czy święto to inna, fantastyczna dekoracja Przedszkola, to spotkania z Rodzicami, spędzane zawsze w atmosferze wspólnej zabawy i szacunku. Za każdym razem jesteśmy z mężem pełni uznania włożonej pracy.

Warto także wspomnieć o przepięknie zaprojektowanym wnętrzu. Nie można się do niczego przyczepić. Wszystko czyste, ładne i kolorowe. Rewelacyjny plac zabaw, świetna kuchnia. Dla mnie, jako Mamy, która stawia poprzeczkę bardzo wysoko, to spełnienie marzeń o miejscu dla mojego dziecka.

Wiem, że rozwój Nikosia jest w dobrych rękach.

Jestem spokojna zostawiając go co rano w przedszkolu, bo mam świadomość, że daję mu to co najlepsze.

 

Z pozdrowieniami

Karolina Czarnecka - Dworak

Mama Nikodema