Posiłki

W naszym Przedszkolu dzieci otrzymują codziennie pięć posiłków:

  • 8:30 śniadanie
  • 10:00 drugie śniadanie
  • 12:30 obiad
  • 14:30 podwieczorek
  • 16:30 drugi podwieczorek

Jadłospis układany jest przez dietetyka, który dba o to, aby potrawy serwowane naszym przedszkolakom posiadały wszystkie składniki konieczne do zdrowego rozwoju dzieci oraz miały odpowiednią ilość kalorii. Uwzględniamy potrzeby żywieniowe dzieci alergicznych. Rodzice mogą zapoznać się z jadłospisem na naszej tablicy żywieniowej.

Wszystkie posiłki przygotowywane są w naszej własnej kuchni! Wiemy, jak ważne jest dla Państwa bezpieczeństwo i najwyższa jakość przygotowywanych potraw. W naszym przedszkolu wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom. Kuchnia wyposażona jest w nowoczesny i profesjonalny sprzęt gastronomiczny, w tym piec konwekcyjny, dający możliwość codziennego wypieku świeżego pieczywa oraz przyrządzania dietetycznych potraw na parze.

W naszym przedszkolu nie zmuszamy dzieci do jedzenia, natomiast staramy się je umiejętnie do tego zachęcać. Staramy się także wprowadzać dzieci w świat kultury związanej ze spożywaniem posiłków (np. używanie sztućców, serwetek, odpowiednia pozycja przy stole).

Zobacz aktualny jadłospis

Zobacz aktualny jadłospis(dieta bezglutenowa)

Zobacz aktualny jadłospis(dieta bezmleczna)

 

 

Opinia sanitarna kuchni