Organizacja żłobka

Do Żłobka przyjmujemy dzieci w wieku od osiemnastu miesięcy.

Dni i godziny otwarcia 

Żłobek czynny jest w godzinach 7:00–18:00 od poniedziałku do piątku przez cały rok, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.

Żłobek pełni dyżur w okresach przerw szkolnych: bożonarodzeniowej oraz w długie weekendy.

W okresie wakacji czas pobytu dzieci w Żłobku wypełniony jest wieloma atrakcyjnymi zajęciami. 

Liczebność grup 

Liczba dzieci w grupie wynosi maksymalnie 15. Jest to optymalna liczebność grupy, która z jednej strony jest na tyle mała, by wychowawca był w stanie nawiązać indywidualny kontakt z każdym dzieckiem, z drugiej zaś na tyle liczna, by dzieci wchodząc w różnorodne interakcje z innymi dziećmi miały możliwość nauczyć się współżycia w grupie. Grupę żłobkową tworzą dzieci w wieku od półtora roku. 

Odpoczynek 

Maluszkom zapewniamy drzemkę w miarę indywidualnych potrzeb. Czas odpoczynku uprzyjemnia muzyka relaksacyjna, słuchowiska oraz bajki czytane przez wychowawców. 

Plac zabaw 

W trosce o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci staramy się, by nasze dzieci spędzały jak najwięcej czasu na placu zabaw. W ramach czasu przeznaczonego na zabawy swobodne dzieci mogą korzystać z wielu zabawek znajdujących się na naszym placu zabaw: zadaszonej piaskownicy, huśtawki, bujaków sprężynowych, domku, zjeżdżalni. Proponowane w naszym Żłobku zróżnicowane i wszechstronne formy aktywności ruchowej promują od najmłodszych lat aktywny styl życia, rozwijają sferę emocjonalną, poszerzają doświadczenia dzieci, kształtują ich pomysłowość i wyobraźnię.