Kadra

Wychowawca jest obok rodziców jednym z pierwszych autorytetów i wzorców osobowych dziecka. Ponieważ pod jego opieką dziecko często spędza więcej czasu, niż z własnymi rodzicami, dlatego od jego zaangażowania, wiedzy, umiejętności i doświadczenia zależy jak wiele dziecko zyska w okresie żłobkowym w każdej sferze swojego rozwoju – od rozwoju fizycznego (bezpieczeństwa, higieny i żywienia) począwszy, poprzez rozwój społeczny i emocjonalny (układanie relacji z innymi, umacnianie się w poczuciu własnej wartości), a skończywszy na rozwoju intelektualnym. 

Wiedząc, jak ważną rolę w życiu dziecka pełni wychowawca staramy się, aby w naszym zespole były wyłącznie osoby kreatywne, życzliwe i cierpliwe w stosunku do swoich podopiecznych.
Nasi opiekunowie nieustannie motywują maluszki do odkrywania świata oraz dbają, by dzieci swoje poszukiwania mogły prowadzić w atmosferze szacunku, bezpieczeństwa, miłości i życzliwości.

Nasi wychowawcy chętnie i stale rozwijają swoje umiejętności co powoduje, że w swojej pracy wykorzystują najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie.

Wszyscy opiekunowie pracujący w naszym Żłobku posiadają dyplomy wyższych uczelni pedagogicznych. Jest to dla nas podstawowy warunek zatrudnienia, jednak nie jedyny.
Uważamy bowiem, że istotą pracy wychowawczej jest pasja, zaangażowanie oraz ciepły stosunek do dzieci. 

 

Magdalena Jagodzińska-Mróz
dyrektor Żłobka i Przedszkola Moje Cudowne Lata

Ukończyłam studia magisterskie na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku pedagogika specjalna w zakresie oligofrenopedagogiki, a także studia podyplomowe w zakresie edukacji początkowej i reedukacji (nauczanie dzieci w wieku 3-9 lat) oraz studia podyplomowe w zakresie polityki i zarządzania oświatą na Uniwersytecie Warszawskim. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowisku dyrektora placówek edukacyjnych.
W tym czasie, realizując zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego, dobrze poznałam polski system oświaty i jego strukturę oraz prawo oświatowe.

Moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Zawsze największą dla mnie nagrodą jest uśmiech moich podopiecznych. Pracując przez pięć lat jako nauczyciel-wychowawca mogłam każdego dnia realizować swoje pragnienie w pełnej ciepła i wyrozumiałości atmosferze. Także dziś, pełniąc funkcję dyrektora, spełniam się w pracy z dziećmi prowadząc zajęcia edukacyjne w najstarszej grupie przedszkolnej.

Moje zawodowe motto podąża za myślą starożytnego greckiego filozofa Plutarcha
z Cheronei: „Umysł to nie dzban, który należy wypełnić, ale ognisko, które wypada rozpalić”.]

 

Kinga Nagiel
asystent dyrektora

Ukończyłam studia na Wydziale Ekonomiki Finansów i Bankowości w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie. Od 19 lat pracuję zawodowo. Mam doświadczenie w pracy w księgowości, windykacji, marketingu, ubezpieczeniach oraz administracji.

Prywatnie jestem mamą dwóch córeczek : Aleksandry i Julii. Interesuję się medycyną oraz prawem. Wolny czas lubię spędzać z rodziną na wycieczkach rowerowych.

 

Anna Pawełek
koordynator profilu językowego - nauczyciel anglojęzyczny

Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności animacja kulturalno-oświatowa na Uniwersytecie Warszawskim. Teoretyczną i praktyczną znajomość języka angielskiego dały mi ukończone kursy metodyczne w kraju oraz sześcioletni pobyt za granicą.

Stworzyłam autorski program nauczania, którego celem jest wykorzystanie metod, technik oraz form pracy, dzięki którym mali uczniowie w sposób aktywny zanurzają  się w świat języka angielskiego. Moje motto w pracy brzmi: „They think they are playing, while we know they are learning”, co oznacza: „Myślą, że się bawią, kiedy my wiemy, że się uczą”.

Jestem osobą twórczą, o ciepłym usposobieniu. Wierzę w to, iż dzieci poprzez zabawę i poznawanie świata rozwijają własną osobowość i charakter. Obserwacja tego procesu jest dla mnie źródłem wielkiej przyjemności.

W wolnym czasie rozwijam swoje zdolności kulinarne. Interesuje się kulturą wschodu i podróżami, poszerzam również swoją wiedzę w zakresie psychologii.

 

Marlena Figurska
wychowawca grupy żłobkowej

 Ukończyłam studia licencjackie o specjalności pedagogika społeczna w Wyższej Szkole Pedagogiki i Psychologii  TWP w Olsztynie i uzupełniające studia magisterskie o specjalności pedagogika opiekuńcza na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Mam ukończony kurs pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom, kurs na wycho- wawcę kolonijnego dzieci i młodzieży, warsztaty z zajęć z arteterapii. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w prywatnych żłobkach oraz odbywając praktyki studenckie w przedszkolu.

Moją życiową pasją jest praca z dziećmi. Najważniejszy jest dla mnie uśmiech dziecka, który daje mi ogromna radość i satysfakcję. Uważam, że jestem szczęściarą, bo robię w życiu to, co kocham. Prywatnie lubię podróżować  i fotografować.

 

Małgorzata Samul
wychowawca grupy żłobkowej

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawczą z terapią pedagogiczną w Zespole Kolegiów Nauczycielskich w Ostrołęce oraz studia magisterskie o kierunku pedagogika specjalna na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Dodatkowo ukończyłam kurs pierwszej pomocy dzieciom, warsztaty edukacyjne z tańca w kręgu oraz warsztaty pedagogiczno-psychologiczne z zakresu rozwoju psychofizycznego dzieci.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas pracy jako opiekunka dziecięca oraz jako wychowawca w grupie 1-2 latków w Klubie Malucha na warszawskim Ursynowie.

Praca z Maluszkami daje mi wielką satysfakcję, gdyż każde dziecko jest odrębnym światem, który staram się poznawać, a kolejny dzień zawsze różni się od poprzedniego. Każde nowe słowo, piosenka czy wierszyk przynoszą wiele radości, motywują mnie i inspirują. Cierpliwość, uśmiech i ciepło nieodłącznie towarzyszą mi w pracy – zawsze staram się dać odczuć moim podopiecznym, że są dla mnie najważniejsi, bezpieczni i kochani.

 

Magdalena Toporowicz
wychowawca grupy żłobkowej

Ukończyłam studia magisterskie o specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w  Lublinie oraz studia podyplomowe w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej z elementami wychowania przedszkolnego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam odbywając praktyki studenckie w placów- kach edukacyjnych oraz pracując przez ponad rok w przedszkolu z dziećmi w najmłodszej grupie wiekowej.

Jestem osobą cierpliwą, odpowiedzialną i otwartą na ludzi. Praca z dziećmi przynosi mi wiele radości i satysfakcji - cieszy mnie każdy, nawet najmniejszy dziecięcy sukces, który wywołuje na twarzach maluchów uśmiech i dumę. Staram się, aby każdy dzień mojej pracy z najmłodszymi był kreatywny, ciekawy i niepowtarzalny.

 

Katarzyna Kamińska

pracownik administracyjny

Ukończyłam studia magisterskie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku Turystyka i Rekreacja, a wcześniej studia licencjackie na tym samym kierunku na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Obecnie poszerzam wiedzę na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku finanse i rachunkowość przedsiębiorstwa. 

Przez ostatnie lata pracowałam na stanowiskach recepcyjno-biurowych, administracyjnych, związanych z obsługą klientów oraz szeroko rozumianym prowadzeniem biura. Nie wyobrażam sobie pracy w innej dziedzinie i na innym stanowisku. Dokumnety, tabelki i ,,papierki'' to dla mnie nie tylko praca, ale i przyjemność :).

W Przedszkolu i Żłobku Moje Cudowne Lata dbam o sprawną obsługę administracyjno-biurową. Staram się, aby moje kontakty z dziećmi i rodzicami były pełne życzliwości i zrozumienia.

W wolnych chwilach jeżdzę konno, zimą na snowboardzie oraz uczestniczę w zajęciach fitness.

 

 

Aneta Grądzka
szefowa kuchni

W kuchni pracuję z zamiłowania i pasji. Doświadczenie zawodowe zdobyłam przygotowując przez ponad 10 lat posiłki dla najmłodszych w państwowym przedszkolu na Mokotowie. W pracy staram się korzystać z przekazanych mi przepisów staropolskiej kuchni, pamiętając jednak o współczesnych zasadach zdrowego i racjonalnego żywienia.

Prywatnie jestem mamą trójki dzieci i od niedawna babcią malutkiego Bartusia. W wolnym czasie uwielbiam spędzać czas z rodziną, oglądać filmy i czytać książki.

 

 

 

Beata Tomczuk
pomoc w Przedszkolu i Żłobku

W żłobku i przedszkolu Moje Cudowne Lata dbam o porządek, czystość i ład, pomagam także w kuchni. Czas spędzony w pracy z dziećmi przynosi mi wiele radości i pomaga zapomnieć o problemach i troskach dnia codziennego. Dzięki naszym maluszkom czuję się szczęśliwsza, a każdy kolejny dzień jest piękniejszy i lepszy od poprzedniego.

Prywatnie jestem mamą kilkuletniego Sebastianka. W wolnych chwilach lubię gotować, jeździć na rowerze i rolkach.  

 

Ewa Owczarek
dietetyk

Jestem absolwentką 5-letnich studiów magisterskich na kierunku dietetyka na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz doktorantką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Aktualnie jestem w trakcie studiów  podyplomowych z psychodietetyki w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, Polskiego Towarzystwa Promocji Zdrowego Życia i Żywności, Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, Polskiej Federacji edukacji w Diabetologii.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam m.in. w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, Wojskowym Instytucie Medycznym, Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym CMKP im. prof. W. Orłowskiego, Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, Samodzielnym Publicznym Szpitalu Dziecięcym, Centralnym Szpitalu Klinicznym, Klinice Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego, Instytucie Matki i Dziecka, Instytucie Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka, Instytucie Żywności i Żywienia, Zakładzie Żywienia Człowieka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Zakładzie Medycyny Zapobiegawczej i Higieny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w Ośrodku Rehabilitacyjno-Leczniczym.

Pracuję jako dietetyk kliniczny w licznych warszawskich placówkach medycznych, prowadząc indywidualne konsultacje dietetyczne dla dzieci i młodzieży. Współpracuję z placówkami oświatowymi. Układam zdrowe i prawidłowo zbilansowane jadłospisy, prowadzę edukację żywieniową oraz dbam o prawidłowy przebieg procesu odżywiania dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach żywieniowych.

 Zaświadczenia wychowawczyń o ukończeniu kursu pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanego w naszym Żłobku przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy