Języki obce w Przedszkolu

W naszym Przedszkolu naukę języków obcych rozpoczynamy już w najmłodszej grupie wiekowej. Proces uczenia się języków przebiega w naturalny i niestresujący sposób - podczas gier i zabaw edukacyjnych oraz zwykłych, codziennych sytuacji. Dzięki temu dzieci przyswajają nowy język nie jako odrębny twór, ale jako część świata, który znają i który jest im bliski. Nauce towarzyszą zabawy ruchowe, plastyczne, konstrukcyjne i muzyczne - ćwiczące spostrzegawczość, zdolności manualne i umiejętność kojarzenia. 

Język angielski

W Przedszkolu Moje Cudowne Lata opracowaliśmy autorski program nauczania języka angielskiego, którego celem jest wykorzystanie metod, technik oraz form pracy, dzięki którym dzieci w aktywny sposób poznają świat języka angielskiego. 

  • Zajęcia dla 3-latków prowadzone są przez 30 minut dziennie
  • Zajęcia dla 4-latków i 5-latków prowadzone są przez 45 minut dziennie

 Dodatkowo nasi angliści prowadzą zajęcia z czytania książek, zabaw logicznych oraz matematyki po angielsku.

 

Język hiszpański

W Przedszkolu Moje Cudowne Lata język hiszpański prowadzony jest przez nauczycieli szkoły językowej La Petite France. Dzieci uczą się z wykorzystaniem autorskiej metody nauczania dla najmłodszych Les Petits Francais w wersji hiszpańskojęzycznej.  Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w każdej grupie wiekowej.